Magda Linette wróciła na kort i wygrała. Pierwszy mecz Polki w trakcie pandemii

Magda Linette szlifuje formę przed startem sezonu, który został wstrzymany w marcu z powodu pandemii koronawirusa. Polska tenisistka w środę zagrała pierwszy mecz od kilku miesięcy. W sparingu zmierzyła się z Renatą Zarazuą i pokonała rywalkę 2:0 w setach (6:3, 6:3).

Magda Linette w ostatnich tygodniach najpierw trenowała na Florydzie, a następnie w Chorwacji - w Splicie. Obecnie przebywa w USA, gdzie intensywnie przygotowuje się do rozpoczęcia nowego sezonu. 28-letni tenisistka ma wziąć udział w pierwszym turnieju WTA International po wznowieniu rozgrywek, którego start zaplanowano na 10 sierpnia w Lexington.

Pierwszy mecz Linette w czasie pandemii. Pewna wygrana Polki

Linette (36. w rankingu WTA) w środę wyszła na kort po raz pierwszy od wielu miesięcy. Polka zagrała towarzyski mecz z Renatą Zarazuą (189.) i pokonała Meksykankę 2:0, w obu setach padł identyczny wynik - 6:3. W pierwszej partii Polka przegrywała już 0:2, ale później wygrała aż pięć gemów z rzędu. W drugim secie Linette szybko przejęła inicjatywę i prowadziła już 5:0, trzykrotnie przełamując rywalkę, aby ostatecznie zwyciężyć 6:3.

Turniej w Lexington ma być dla Polki generalnym sprawdzianem przed US Open. Na razie jednak nie wiadomo, czy planowany na przełom sierpnia i września turniej Wielkiego Szlema dojdzie do skutku.