Kolejny turniej ATP odwołany. Start US Open pod znakiem zapytania

ATP odwołało turniej w Waszyngotnie, który miał odbyć się 14 sierpnia. Pod znakiem zapytania stanęło rozegranie US Open.

W dniach od 14 do 21 sierpnia miał odbyć się pierwszy po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa tenisowy turniej ATP. Miał, ale we wtorek został odwołany z powodu pandemii. - Niestety zbyt wiele czynników wciąż pozostaje poza naszą kontrolą - powiedział szef ATP Andrea Gaudenzi.

Zobacz wideo "Tenis zawodowy będzie jednym z ostatnich sportów, które ruszą"

Dyrektor turnieju w Waszyngtonie - Mark Ein - powiedział, że głównym powodem odwołania rozgrywek były obawy związane z długimi podróżami oraz rozwój pandemii w niektórych częściach świata. W ciągu najbliższych dwóch tygodni ATP ma przedstawić uaktualniony terminarz na resztę sezonu.

Odwołanie turnieju w Waszyngtonie sprawia, że pod znakiem zapytania stanęło rozegranie US Open. Wielkoszlemowy turniej ma rozpocząć się 31 sierpnia, a wcześniej na tych samych kortach ma odbyć się turniej ATP przeniesiony z Cincinnati. Dyrektor US Open -  Stacey Allaster - powiedział "New York Timesowi", że na razie rozgrywki nie są zagrożone.

W tym roku rozegrano tylko jeden z czterech wielkoszlemowych turniejów. Jeszcze przed pandemią udało się przeprowadzić Australian Open, a French Open i Wimbledon nie odbyły się z powodu wirusa.

Kobiece rozgrywki tenisowe mają zostać wznowione 3 sierpnia turniejem w Palermo. 

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .