Iga Świątek wygrała turniej w Montreux

Iga Świątek wygrała pokazowy turniej Elle Spirit Open w Montreux. W finale Polka pokonała Szwajcarkę Viktoriję Golubic 6:2, 6:2.

Iga Świątek przeszła przez turniej w szwajcarskim Montreux jak burza. W niedzielę rozegrała dwa mecze. Przed finałem wygrała z inną Szwajcarką - Simoną Waltert (284. miejsce w rankingu WTA) 6:0, 6:4.

Zobacz wideo Iga Świątek wykonała wyzwanie Małysza

Pewne zwycięstwo Świątek w finale

Finał też był jednostronnym widowiskiem. Co prawda Polka zaczęła źle - od przegranego własnego podania - ale potem wygrała cztery gemy z rzędu, nie dając zajmującej 123. miejsce w rankingu WTA Viktoriji Golubic żadnych szans. Drugi set miał bliźniaczy przebieg - Polak przegrała gema przy własnym serwisie, by potem wygrać cztery gemy z rzędu i rozstrzygnąć partię 6:2 na swoją korzyść.

Iga Świątek wróciła na kort

Elle Spirit Open to rozgrywki organizowane głównie pod kątem poszukiwania młodych talentów tenisa w Szwajcarii, ale przez epidemię koronawirusa stały się także okazją do powrotu do gry paru lepszych zawodniczek. Właśnie tym turniejem na kort wraca Świątek, zajmująca 49. miejsce w rankingu WTA. Wcześniej z turnieju odpadła zwyciężczyni WTA Finals z 2018 roku, Ukrainka Elina Switolina.

Przeczytaj także:

Więcej o: