Iga Świątek awansowała do finału turnieju w Montreux! Nie dała szans rywalce

Iga Świątek awansowała do finału turnieju pokazowego Elle Spirit Open w Montreux. Polka pokonała Simonę Waltert 6:0, 6:4 w półfinale i swoje ostatnie spotkanie w Szwajcarii rozegra jeszcze w niedzielę.

Polka awansowała do półfinału, wygrywając grupę drugą Elle Spirit Open. Zwyciężała we wszystkich trzech meczach i straciła w nich tylko jednego seta. W walce o finał na wygraną z Simoną Waltert również wystarczyły tylko dwa sety.

Iga Świątek w finale pokazowego turnieju w Szwajcarii! Zagra jeszcze w niedzielę

Świątek pokonała klasyfikowaną na 284. miejscu rankingu WTA Szwajcarkę 6:4, 6:0. Dzięki temu zawodniczka zagra o zwycięstwo w turnieju w Montreux z Viktoriją Golubic, która w pierwszym półfinale ograła Jil Belen Teichmann 7:6 (7:3), 3:6, 10:6.

Spotkanie kończące pokazowy turniej zaplanowano jeszcze na niedzielę. Świątek i Golubic zagrają ze sobą w finale o godzinie 14:00. Elle Spirit Open to rozgrywki organizowane głównie pod kątem poszukiwania młodych talentów tenisa w Szwajcarii, ale przez epidemię koronawirusa stały się także okazją do powrotu do gry paru lepszych zawodniczek. Wcześniej odpadła w nim zwyciężczyni WTA Finals z 2018 roku, Ukrainka Elina Switolina.