Hubert Hurkacz wraca do gry! Wyróżnienie dla Polaka

Hurbert Hurkacz zagra w kolejnym turnieju pokazowym na Florydzie! Polak rywalizować będzie w imprezie Altec/Styslinger Tennis Exhibition w Miami. Obok niego wystąpi siedmiu amerykańskich tenisistów.

Tenisowe rozgrywki ATP wracają 14 sierpnia. Do tego czasu sezon jest zawieszony z powodu pandemii koronawirusa, a zawodnicy trenują lub uczestniczą w małych pokazowych imprezach. Hubert Hurkacz weźmie udział w imprezie Altec/Styslinger Tennis Exhibition w Miami, która zostanie rozegrana w najbliższych dniach - od poniedziałku 29 czerwca do środy 1 lipca. Spotkania odbędą się bez udziału publiczności. Kibice będą mogli oglądać turniej na kanale Tennis Channel.

Zobacz wideo Hurkacz: Djoković widzi we mnie przyszłość tenisa. Zrobię wszystko, by nią być

Hurkacz w kolejnym pokazowym turnieju

W Miami zagra ośmiu zawodników - siedmiu Amerykanów i nasz tenisista. Hurkacz (29. ATP) pierwszy mecz rozegra z 18-letnim Brandonem Nakashimą, 222. rakietą świata. Jeśli pokona nastolatka, zagra ze zwycięzcą pojedynku Tennys Sandgren (dwukrotny ćwierćfinalista Australian Open) - JC Aragone. W turnieju wystąpią także Sam Querrey, Mackenzie McDonald, Steve Johnson i Reilly Opelka. Tak wygląda drabinka imprezy:

Polak może wystąpić w tym turnieju, bo od początku pandemii przebywa w USA. Mieszka i trenuje w Saddlebrook Tennis Academy, które jest oddalone o 300 km od Miami. 

W maju Hurkacz występował w pokazowym turnieju w West Palm Beach. Zajął wtedy trzecie miejsce. Pokonał dwukrotnie Tommy'ego Paula z USA, jego rodaka Reilly'ego Opelkę oraz przegrał z Serbem Miomirem Kecmanoviciem. Jedno z zagrań Polaka ze spotkania z Opelką może śmiało kandydować do miana najlepszego w całym 2020 roku. - Na treningu ćwiczyłem takie zagranie i spudłowałem jakieś 20 razy z rzędu - przyznał polski tenisista.

Przeczytaj też:

Więcej o: