Kolejne głosy krytyki Novaka Djokovicia. "Całe środowisko było w szoku"

Urszula Radwańska krytykuje Novaka Djokovicia, organizatora zamkniętego przyjęcia dla osób, które brały udział w turnieju tenisowym Adria Tour. - Zachował się bardzo nieodpowiedzialnie - mówi tenisistka.

Novak Djoković znalazł się w ogniu krytyki po zorganizowaniu imprezy w ramach Adria Tour, po której wykryto u wielu tenisistów obecność koronawirusa. Wśród sportowców, których testy wskazały wyniki pozytywne są Grigor Dimitrow, Borna Corić i Viktor Troicki oraz sam Novak Djoković. Do osób krytykujących postawę Serba dołączyła Urszula Radwańska, która skomentowała postawę lidera rankingu ATP.

Zobacz wideo "Tenis zawodowy będzie jednym z ostatnich sportów, które ruszą"

- Całe środowisko było w szoku. Zorganizował turnieje z kibicami, sam zapewniał, że problem koronawirusa nie istnieje. Moim zdaniem zachował się bardzo nieodpowiedzialnie, popełnił ogromny błąd, więc trzeba go skrytykować - przyznała podczas konferencji prasowej Urszula Radwańska.

Novak Djoković wzorem do naśladowania? Tenisista nie pozostawia złudzeń

Urszula Radwańska zauważyła skalę popularności serbskiego tenisisty, który dla wielu młodych osób jest niezwykle ważną postacią w świecie sportu. Tymczasem ostatnie wydarzenia przedstawiają Novaka Djokovicia w negatywnym świetle przez co, jego autorytet może stracić na wartości.

- On musi pamiętać, że jest wzorem dla tysięcy młodych ludzi. Przez jego zachowanie może opóźnić się start sezonu - przyznała polska tenisistka. Zgodnie z zaplanowanymi turniejami sezon tenisowy ma rozpocząć się w sierpniu, jego start jest jednak uzależniony od sytuacji epidemiologicznej.

Zarówno WTA jak i ATP zakładały powrót szlagierowych turniejów na drugi miesiąc wakacji. Obie organizacje planują rozplanowanie US Open, które miałoby się odbyć w tym samym miesiącu.