Kolejny tenisista i jego ciężarna żona zakażeni po turnieju Djokovicia!

Viktor Troicki potwierdził, że on i jego żona otrzymali pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. To już trzeci tenisista, który został zakażony podczas pokazowego turnieju, zorganizowanego w Serbii przez Novaka Djokovicia.

W turnieju pokazowym z cyklu Adria Tour w Belgradzie zagrali m.in. Novak Djoković, Dominic Thiem, Alexander Zverev i Grigor Dimitrow. Jak na towarzyską imprezę, obsada była znakomita. Zwycięzcą okazał się Thiem, tegoroczny finalista Australian Open.

Zobacz wideo "Tenis zawodowy będzie jednym z ostatnich sportów, które ruszą"

Po zakończeniu zawodów najlepsi tenisiści świata imprezowali w lokalnym pubie, o czym informowała "Marca". - Djoković był mistrzem imprezy. Pokazał, że jest nie tylko numerem jeden na korcie, ale także na parkiecie - pisali hiszpańscy dziennikarzy. Do sieci wyciekło wideo z nagraniem tańców zawodników, w tym także bez koszul.

Kolejny tenisista potwierdza zakażenie koronawirusem

Viktor Troicki poinformował, że on także otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa, podobnie jak jego żona, będąca aktualnie w ósmym miesiącu ciąży. Wcześniej zakażenie potwierdzili m.in. Grigor Dimitrow i Borna Corić, uczestniczący w turnieju, a także trener Dimitrowa, Kristijan Groh.

Djoković w rozmowie z Eurosportem tłumaczył się ze swojego zachowania w pubie oraz z organizowania turnieju z udziałem kibiców. - Wiem, że spotkała nas krytyka, szczególnie od ludzi z Zachodu. Trudno jest wytłumaczyć, że w Serbii sytuacja jest naprawdę inna niż w USA czy Wielkiej Brytanii. Od pierwszego dnia organizowania Adria Tour postępowaliśmy zgodnie z zasadami i środkami uzgodnionymi przez instytucje rządowe. Nigdy nie przekroczyliśmy tych granic, na które umówiliśmy się z władzami w Serbii - przekonywał Serb.

Przeczytaj także:

Więcej o: