Szok w tenisie. Dimitrow ma koronawirusa. Imprezował z Djokoviciem i innymi gwiazdami

Grigor Dimitrow ogłosił na Instagramie, że ma koronawirusa. Bułgar kilka dni temu występował w Belgradzie w turnieju Adria Cup zorganizowanym przez Novaka Djokovicia. Po zakończeniu zawodów imprezował nawet z Djokoviciem w jednym z lokalnych pubów.

W turnieju pokazowym z cyklu Adria Tour w Belgradzie zagrali m.in. Novak Djoković, Dominic Thiem, Alexander Zverev i Gregor Dimitrow Jak na towarzyską imprezę, obsada była znakomita. Zwycięzcą okazał się Thiem, tegoroczny finalista Australian Open.

Po zakończeniu zawodów najlepsi tenisiści świata imprezowali w lokalnym pubie, o czym informowała "Marca". - Djoković był mistrzem imprezy. Pokazał, że jest nie tylko numerem jeden na korcie, ale także na parkiecie - pisali hiszpańscy dziennikarzy. Do sieci wyciekło wideo z nagraniem tańców zawodników, w tym także bez koszul. 

Zobacz wideo "Tenis zawodowy będzie jednym z ostatnich sportów, które ruszą"

Najlepsi tenisiści imprezowali bez zachowania środków bezpieczeństwa

Fani byli oburzeni, że Djoković i inni imprezowali bez zachowania dystansu społecznego i bez masek. Serb w rozmowie z Eurosportem tłumaczył się ze swojego zachowania w pubie oraz z organizowania turnieju z udziałem kibiców. - Wiem, że spotkała nas krytyka, szczególnie od ludzi z Zachodu. Trudno jest wytłumaczyć, że w Serbii sytuacja jest naprawdę inna niż w USA czy Wielkiej Brytanii. Od pierwszego dnia organizowania Adria Tour postępowaliśmy zgodnie z zasadami i środkami uzgodnionymi przez instytucje rządowe. Nigdy nie przekroczyliśmy tych granic, na które umówiliśmy się z władzami w Serbii - przekonywał Djoković. 

W niedzielę wieczorem Dimitrow, jeden z tenisistów grających na zaproszenie Djokovicia, poinformował, że ma koronawirusa.

 

Dimitrow zakażony koronawirusem

- Chcę powiadomić moich fanów i przyjaciół, że w Monako pozytywnie przeszedłem test na Covid-19. Chcę się upewnić, że każdy, kto miał ze mną kontakt w ciągu ostatnich dni, został przetestowany i podjął niezbędne środki ostrożności. Przykro mi z powodu jakiejkolwiek szkody, jaką mogłem wyrządzić. Jestem teraz w domu i wracam do zdrowia - napisał Dimitrow na Instagramie. 

Po oświadczeniu Bułgara odwołano wieczorny finał kolejnego turnieju pokazowego z cyklu Adria Cup w Zadarze. Mieli w nim zagrać Serb Novak Djoković i Rosjanin Andriej Rublow. 

Przeczytaj też:

Więcej o: