Sport.pl

Radwański krytykuje Novaka Djokovicia. "Tacy ludzie mają strasznie rozdęte ego. Za grosz pokory"

Novak Djoković jest przeciwny szczepieniom na koronawirusa. Jego słowa skomentował Robert Radwański, ojciec Agnieszki i Urszuli. - Ludzie, którzy coś osiągnęli, noszą w sobie czasami jeden poważny problem: strasznie rozdęte ego. Uważają, że mają prawo wypowiadać się na każdy temat, że pozjadali wszystkie rozumy - przyznał Radwański.

Pandemia sparaliżowała świat tenisa. Rozgrywki zawieszone są do końca lipca. - Dopóki nie będzie szczepionki na koronawirusa, nie będzie tenisa - twierdzi była francuska tenisistka Amelie Mauresmo.

Zobacz wideo

Djoković przeciwny szczepieniom

Swoje zdanie przedstawił także lider rankingu ATP, Novak Djoković. Serb jest przeciwny szczepieniom na koronawirusa. - Osobiście jestem przeciwny szczepieniom i nie chciałbym być zmuszany przez kogoś do zaszczepienia się, aby móc podróżować - powiedział Djoković podczas czatu z kilkoma innymi serbskimi sportowcami, cytowany przez agencję Reuters.

- A jeśli będzie to obowiązkowe? Będę musiał podjąć decyzję. Mam własne przemyślenia na ten temat i nie wiem, czy te myśli w pewnym momencie się zmienią - dodał. Djoković ma wątpliwości, co zrobi w sytuacji, gdy tenisiści przed powrotem do rywalizacji będą musieli najpierw się zaszczepić. 

Radwański odpowiedział Djokoviciowi

Słowa Djokovicia skomentował ojciec Agnieszki i Urszuli Radwańskich, Robert Radwański. Uważa on, że Serb nie powinien wypowiadać się na temat, którego nie zna. - Nie powinien zabierać głosu w sprawach, o których nie ma zielonego pojęcia. Ludzie, którzy coś osiągnęli, noszą w sobie czasami jeden poważny problem: strasznie rozdęte ego. Nie mają za grosz pokory. Uważają, że mają prawo wypowiadać się na każdy temat, że pozjadali wszystkie rozumy - powiedział Radwański w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Sezon 2020 w tenisie został zawieszony do 1 sierpnia. Przyszłość rozgrywek nie jest znana. Co dalej? - Za dużo osób, krajów, kontynentów kocha ten sport, by stało mu się coś złego. Podobnie jak piłce nożnej czy kilku innym globalnym dyscyplinom. Pieniądze nie odpłyną. Może przez chwilę będziemy bardziej ascetyczni, bez sędziów, dzieci do podawania piłek i kibiców, ale wytrzymamy - dodał Radwański. 

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Komentarze (29)
Radwański krytykuje Novaka Djokovicia. "Tacy ludzie mają strasznie rozdęte ego. Za grosz pokory"
Zaloguj się
 • icek20

  Oceniono 13 razy 7

  Radwanski akurat ten co powinien zabierac glos-katofaszysta.

 • jos77

  Oceniono 9 razy 5

  O ile zgadzam się co do oceny Djokovica, to Radwański jest ostatnim człowiekiem, który powinien się na ten temat wypowiadać. To jest dopiero rozdęte do niemożliwości ego.

 • amelie2

  Oceniono 3 razy 3

  Djokovic ma rację. To ludzie władający mediami i koncernami farmaceutycznymi rozdmuchali panikę koronawirusową. Wszystko dla wladzy i pieniędzy. Niesprawdzone szczepionki przynosza więcej szkód niż pozytku. A kto powie "sprawdzam" do Billa Gatesa i jego plemieńców>.

 • mohyl

  Oceniono 3 razy 3

  Djoković wypowiedział się w kwestii szczepienia swojej osoby nie narzuca nikomu co ma robić.
  Mówi tylko o sobie. I ma do tego prawo

 • zyga729

  Oceniono 7 razy 3

  Poziom pewnej ilości komentarzy jest straszliwie niski. Mało kto zastanowił się nad meritum zagadnienia czyli wyrażaniu opinii przez znaną, będącą na topie postać ze świata sportu w sprawie, której znajomość wymaga dogłębnych studiów. Wartość takiej opinii można porównać ze zdaniem hydraulika w kwestii nowości w fizyce kwantowej...

 • striepo

  Oceniono 8 razy 2

  Nigdy nie szczepiłem się na grypę i też nigdy jej nie miałem a pierwszej młodości nie jestem.
  Wychował mnie PRL, zdrowe jedzenie i zabawy w piaskownicy i jedzenie owoców prosto z drzewa.
  Jak się nie uodpornisz za dzieciaka później będziesz łapał wszystko.

 • lomot3

  Oceniono 8 razy 2

  A kim jest Radwański żeby się wypowiadać ?

 • andienerven

  Oceniono 2 razy 2

  Ale to przecież nie gwiazdy latają do postmediów żeby gadać farmazony, tylko postmedia szukają bezwzględnie sensacji idealnej na clickbait.

  A co do ego, jest to jeden z fundamentów sukcesu w sporcie.

 • sindbadszyderca

  Oceniono 6 razy 2

  Pisior Radwański się spierdział..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX