Sport.pl

Novak Djoković ma pomóc Serbii w politycznej grze. "Kosowo to Serbia"

Jak podaje serbski Blic.rs Novak Djoković ma być zaangażowany w dołączenie Kosowa do Serbii. Tenisista, którego ojciec pochodził z tego niewielkiego państwa, jest używany w roli politycznego pionka w słowach serbskiego ministra spraw zagranicznych Ivicy Dacicia.

Dacić powiedział w rozmowie z serbskim portalem Blic, że do walki o swoje interesy (takie jak przyłączenie Kosowa) powinni używać wielkich autorytetów. Czyli takich jak Novak Djoković. - On zawsze pyta, co możemy zrobić w tym celu. A urzędnicy pytają o niego. Proszą, żeby przysłał podpisane piłki, czy rakietę - mówił. 

Zobacz wideo Top 3 gole Arkadiusz Milika w Serie A. Sezon 2019/20 [ELEVEN SPORTS]

Novak Djoković zamieszany w polityczną grę pomiędzy Kosowem i Serbią

Na początku roku ambasador Kosowa, Edon Cana nazwał Djokovicia "prymitywnym, zacofanym i prostym bałkańskim nacjonalistą i szowinistą". To z powodu piosenki "Vidovdan", którą Serb śpiewał po zwycięstwie swojej reprezentacji w ATP Cup. Jej słowa "Nikt nie może wydrzeć Kosowa z mojej duszy" odnoszą się tam do XIV-wiecznej wojny o Kosowo i uderzają w małe państwo i jego nowoczesną historię. 

Djoković: "Kosowo to Serbia"

Djoković miałby nawet pomóc w zakończeniu niepodległości Kosowa. W 2008 roku, gdy ogłoszono jego niepodległość, a w Belgradzie rozpoczęły się protesty, wysłał wideo do ich uczestników. - Musimy bronić tego, co jest nasze. Kosowo to Serbia - mówił tenisista. Ojciec, wuj oraz ciotka Serba urodzili się w Kosowie, więc czuje się on związany z historią tego miejsca i swoimi poglądami.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (93)
Novak Djoković ma pomóc Serbii w politycznej grze. "Kosowo to Serbia"
Zaloguj się
 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 22 razy 10

  Kosowo to Serbia, mnożący się jak króliki Albańczycy wyparli Serbów, podobnie będzie z muzułmanami w Europie w czasie krótszym jak 100 lat. Europa hoduje nierobów w dużej mierze, rekrutujących się z odmiennej karnacji i wiary a my hodujemy od kilku lat swoich Sebów i Kariny. Z tym że nasze osobniki słabo się mnożą a ich mają po kilka a czasem kilkanaście sztuk przybytku. Kiedyś na to wszystko braknie a jedynym rozwiązaniem jest coraz większe opodatkowanie tych którzy się starają coś zrobić.

 • hunter4

  Oceniono 9 razy 9

  Djokovic tak kocha Serbie, ze zamieszkał na stale w Monaco.

 • racionalist

  Oceniono 13 razy 7

  Znam Serbow. Dozarci jak cholera. Oni Kosowa nie odpuszcza, nie teraz, to za 20 lub 50 lat - ale je odbiora. Co do Albanczykow zas, to oni sa pod pewnym wzgledem podobni do Polakow - nienawidza ich wszyscy sasiedzi.

 • nowekonto1234

  Oceniono 17 razy 7

  Kosowo to część Serbii.Natomiast uznanie Kosowa za oddzielne państwo to hańba polskiej polityki zagranicznej, porównywalna jedynie z napaścią na Irak.

 • hen-live

  Oceniono 12 razy 6

  Niech ten pastuch lepiej gra w tenisa.Lepiej mu to wychodzi niż politykierstwo czy bredzenie o szczepionkach.

 • zdenerwowanyrealista

  Oceniono 18 razy 6

  Serbowie zostali usunięcie z Kosowa siłą przez muzułmanów, jak, nie przymierzając Niemcy usuwali siłą Polaków z poznańskiego w czasie zaborów, tak, że w 1918 r. połowę mieszkańców Wielkopolski stanowili Niemcy. A jakoś nikt nie miał wątpliwości co do tego, że Wielkopolska jest Polską. Tak samo Kosowo, kolebka serbskiej państwowości, jest Serbią. Amerykanie stworzyli tam swoje państwo, raj przemytników i dilerów i wywołali separatystyczne nastroje na całym świecie, na czym zyskała tylko Rosja.

 • menel13

  Oceniono 20 razy 6

  Косово је Србија.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 9 razy 5

  To ten antyszczepionkowiec?

 • k_rol

  Oceniono 10 razy 4

  Niestety, Serbowie postarali się o to by ich głos stracił wagę. Mordowali sąsiadów, gwałcili sąsiadki, zabijali starców i dzieci. Tego świat nie może zapomnieć i wybaczyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX