Trzecie zwycięstwo Huberta Hurkacza w turnieju na Florydzie

Hubert Hurkacz zajął trzecie miejsce w rozgrywanym na korcie twardym w West Palm Beach turnieju pokazowym UTR Pro Match Series. W ostatnim spotkaniu Polak w trzech setach pokonał Amerykanina Tommy'ego Paula.

W tym meczu Hubert Hurkacz miał trzy oblicza: bardzo dobre w pierwszym secie, beznadziejne w drugim i długo znakomite w trzecim, który wydawało się, że wygra bez straty gema. Ale przy stanie 3:0 Tommy Paul wygrał swoje podanie. W kolejnym z serwisem Hurkacza już sobie nie poradził. I przegrał cały mecz 1:2.

Turniej pokazowy na Florydzie

To był pokazowy turniej Pro Match Series na Florydzie. Bez kibiców, a nawet bez podawaczy piłek, z setami rozgrywanymi do czterech, a nie jak zwykle do sześciu wygranych gemów. Jeszcze w sobotę po południu wszyscy mieli nadzieję, że Hurkacz zagra w finale. Po zwycięstwie z Reillym Opelką zachował szanse na grę o tytuł, ale nie awansował do finału. Zagra w nim Miomir Kecmanović, który w ostatnim meczu fazy grupowej w trzech setach pokonał Paula. Tak samo, jak Hurkacz, który zresztą wygrał z Amerykaninem dwa razy, bo mierzył się z nim też w fazie grupowej.

• Hubert Hurkacz (Polska) - Tommy Paul (USA) 4:1, 0:4, 4:1