Co za wpadka Novaka Djokovicia! Przez wrzutkę na Instagramie może mieć spore kłopoty

Wygląda na to, że Novak Djoković złamał zasady bezpieczeństwa i izolacji społecznej, które wciąż obowiązują w Hiszpanii. Serbski tenisista wrócił na kort, choć te otwarte mają zostać dopiero w przyszłym tygodniu - czytamy na ESPN.

Novak Djoković, który jest w Hiszpanii, wznowił treningi tenisowe. Serb wrzucił na swojego Instagrama krótki film z tego, jak ćwiczy na kortach w Marbelli. Ale choć od poniedziałku Hiszpania poluzowała zasady społecznej izolacji, umożliwiła m.in. zawodowym sportowcom powrót do treningów, to i tak wygląda na to, że Djoković złamał przepisy - czytamy na ESPN.

Zobacz wideo

Novak Djoković może zostać ukarany

Co prawda niektóre źródła podają, że Djoković dostał pozwolenie na treningi, ale wedle hiszpańskich przepisów obiekty sportowe w kraju powinny pozostać zamknięte przynajmniej do przyszłego tygodnia. Wyjątkiem są centra treningowe dla drużyn z profesjonalnych lig, choćby klubów piłki nożnej. Zresztą nawet hiszpańska federacja tenisowa w poniedziałek wydała oświadczenie, że zawodowym graczom wolno już ćwiczyć samodzielnie lub z trenerem, ale jeszcze nie na korcie.

 

ESPN nie wyklucza, że Djoković - a więc numer jeden w światowym rankingu ATP - zostanie ukarany grzywną. Serb ostatnio przyznał, że nie jest zwolennikiem szczepień. Stwierdził, że będzie mieć dylemat, gdyby tenisiści przed powrotem do gry mieli obowiązek zaszczepienia się na koronawirusa

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: