Mistrz Rolanda Garrosa zaczął pracę w supermarkecie. Sprząta, wykłada kiełbasy i sery. "Każde euro się przyda"

Aktualny mistrz Rolanda Garrosa w deblu Kevin Krawietz w czasie pandemii koronawirusa pracuje w supermarkecie w Monachium. - Dbam o to, by półki z kiełbasami i serami zawsze były pełne. Gdy słyszę, że ktoś pracuje w ten sposób 17 lat, mam do niego wielki szacunek - mówi Krawietz.

W czerwcu zeszłego roku Kevin Krawietz i Andreas Mies wygrali turniej Rolanda Garrosa w deblu. W tym sezonie impreza w Paryżu z powodu pandemii koronawirusa została przełożona na jesień. Rozgrywki tenisowe są obecnie zawieszone do 13 lipca. Jedni tenisiści starają się trenować, inni szukają sposobu na wykorzystanie wolnego czasu. Krawietz w rozmowie z portalem spiegel.de zdradził, że dostał pozwolenie na treningi w hali w Monachium. Gra trzy-cztery razy w tygodniu. Jak spędza pozostały czas? Pracuje w supermarkecie.

Zobacz wideo Iga Świątek: Decyzja French Open zdziwiła mnie i zaskoczyła świat tenisa

Mistrz Roland Garros pracuje w supermarkecie za 450 euro

- Zajmuje się wykładaniem towaru. Odpowiadam za to, by półki z kiełbasami i serami zawsze były pełne. Sprzątam, wyrzucam puste kartony. W ostatnim tygodniu pilnowałem też wejścia do sklepu i dezynfekowałem wózki - przyznał Krawietz. Dodał, że aspekt finansowy tej pracy nie jest dla niego najważniejszy, choć "obecnie każde euro się przyda". Niemiecki tenisista zarabia w supermarkecie 450 euro miesięcznie.

Krawietz ujawnił, że od dawna chciał spróbować pracy poza sportem. Gdy tylko dowiedział się, że jeden ze sklepów szuka pracowników, zgłosił się. - Ta praca dała mi wiele doświadczeń. Gdy słyszę, że ktoś pracuje w ten sposób 17 lat, mam do niego wielki szacunek. Mogę się tu wiele nauczyć. Kiedyś nie zwracałem uwagi na pracowników w sklepach, teraz jest inaczej. Mam ten luksus, że tenis jest moim hobby i zawodem jednocześnie - dodał Krawietz.

Niemiec to aktualnie 13. deblista świata. Za zwycięstwo w ubiegłorocznym Roland Garros odebrał czek w wysokości 300 tys. euro.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: