Djoković wskazał najlepszego tenisistę wszech czasów. "Ludzie go uwielbiają"

- Roger Federer jest najlepszym tenisistą wszech czasów. Ludzie na całym świecie go uwielbiają - powiedział Novak Djoković, jeden z największych rywali Szwajcara. Serb nie ma żadnych wątpliwości, że 38-letni zawodnik zasługuje na takie miano, mimo że to Djokovic jest aktualnie numerem jeden w rankingu ATP.

Pandemia  koronawirusa sprawiła, że wszystkie turnieje tenisowe są w tej chwili odwołane bądź przełożone. Zawodnicy korzystają z wolnego czasu i w swoich mediach społecznościowych dzielą się garścią różnego rodzaju informacji. Ostatnio Novak Djoković podczas wideorozmowy ze Stanem Wawrinką wyjawił, kogo uważa za najlepszego tenisistę świata w całej historii.

Zobacz wideo Iga Świątek: Decyzja French Open zdziwiła mnie i zaskoczyła świat tenisa

Djoković najbardziej ze wszystkich ceni Federera

- Roger Federer jest najlepszym tenisistą wszech czasów. Ludzie na całym świecie go uwielbiają. Kiedy z nim grałem, nie liczyłem na to, że sympatia kibiców będzie po mojej stronie. Ja to rozumiem, tak jest z Rogerem - stwierdził Djoković w rozmowie z Wawrinką opublikowanej na Twitterze.

- Podobnie było gdy grałem przeciwko Rafaelowi Nadalowi. Jeśli mam być szczery, to na początku kariery trochę mnie to irytowało. Myślałem, że zasługuję na większe wsparcie od kibiców w pojedynkach przeciwko nim. Potem dorosłem i pogodziłem się z tym - dodał lider rankingu ATP.

Tenisiści rozmawiali nt. funduszu solidarnościowego, który wsparłby zawodników zajmujących niskie miejsca w rankingu. - Chciałbym, aby ATP rozdysponowało 3,5-4 miliony dolarów dla tenisistów poniżej 250. miejsca. Wraz z Rogerem i Rafaelem chcemy przeznaczyć trochę kwoty na ten cel - zakończył Djoković.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: