Radwańska, Świątek, Hurkacz i inni łączą siły! Chcą przekazać pół miliona złotych

Polscy tenisiści zaangażowali się w akcję "Rakietą w koronawirusa". Celem jest zebranie aż 500 tys. złotych na sprzęt ochronny dla personelu medycznego. Do akcji przyłączyli się już m.in. Agnieszka Radwańska, Iga Świątek czy Hubert Hurkacz.

Organizatorką akcji jest Sandra Zaniewska - była tenisistka, a obecnie trenerka. - Na bieżąco obserwuję sytuację w polskich szpitalach. Najbardziej palący problem to brak środków chroniących lekarzy. Dlatego chciałam zaangażować swoje środowisko do wspólnego zbierania funduszy na ten cel. Zgłosiłam się z prośbą do Fundacji Sensoria i wspólnie zorganizowaliśmy "Rakietą w koronawirusa" - podkreśliła Zaniewska, cytowana przez tenisklub.pl.

Zobacz wideo Iga Świątek: Decyzja French Open zdziwiła mnie i zaskoczyła świat tenisa

Do tej pory w akcję zaangażowali się wszyscy czołowi polscy tenisiści - Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Łukasz Kubot, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Magda Linette, Iga Świątek, Alicja Rosolska, Katarzyna Kawa, Paulina Kawa.

 

Celem zbiórki jest zebranie 500 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na podstawowe środki ochrony dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i sanitariuszy. Cały sprzęt zostanie przekazany placówkom, które zmagają się z największymi deficytami sprzętowymi. Zbiórkę można śledzić pod tym linkiem. Oprócz zbiórki trwają także aukcje, na których można wylicytować m.in. rakiety z autografami m.in. Igi Świątek czy Kamila Majchrzaka, a także sukienki Magdy Linette i Urszuli Radwańskiej.

Przeczytaj także:

Więcej o: