Sport.pl

Oficjalnie: Wimbledon odwołany! Pierwsza taka sytuacja od 75 lat

Komitet zarządzający organizacją tenisowego Wimbledonu podjął decyzję o odwołaniu tegorocznego turnieju wielkoszlemowego. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Kolejny Wimbledon odbędzie się w dniach 28 czerwca - 11 lipca 2021 roku.

Pandemia koronawirusa wywołała chaos w światowym tenisie. Zaczęło się od odwołania turniejów w Indian Wells i Miami. Chwilę później organizatorzy Roland Garros zdecydowali się przełożyć paryską imprezę. Pierwotnie French Open miało zostać rozegrane w dniach 24 maja - 7 czerwca. Nowy termin to 20 września - 4 października. Decyzja Francuzów wywołała oburzenie w środowisku tenisowym. Teraz swój turniej odwołali także Anglicy. 

Zobacz wideo Decyzja French Open zdziwiła mnie i zaskoczyła świat tenisa

- Naszym zdaniem najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich, którzy sprawiają, że Wimbledon to wydarzenie angażujące społeczeństwo, graczy, gości, pracowników, wolontariuszy, partnerów, kontrahentów i lokalnych mieszkańców - przekazał komitet organizacyjny Wimbledonu w specjalnym oświadczeniu.

I dodali: Uważamy, że odwołanie Wimbledonu jest najlepszą decyzją w interesie zdrowia publicznego. Podejmujemy tę decyzję teraz, a nie za kilka tygodni, co jest w interesie osób, które miały rozpocząć przygotowania do tego wydarzenia. Ci, którzy kupili bilety, otrzymają zwrot pieniędzy i możliwość zakupu wejściówek na ten sam dzień w 2021 roku. 

Historia Wimbledonu sięga 1877 roku. Do tej pory impreza nie odbyła się jedynie w 1945 roku. Organizatorzy nie próbowali jednak przenosić Wimbledonu na termin jesienny, z tego względu, że rywalizacja na trawiastych kortach możliwa jest tylko latem. Szczególnie w Wielkiej Brytanii

Więcej o:
Komentarze (14)
Oficjalnie: Wimbledon odwołany! Pierwsza taka sytuacja od 75 lat
Zaloguj się
 • wilbik.a

  Oceniono 4 razy 4

  Skoro można zorganizować wybory, jak gdyby nigdy nic - to dlaczego nie można zorganizować turnieju tenisa??? Delikatni ci Brytyjczycy:)

 • ilovetennis

  Oceniono 4 razy 4

  To słuszna decyzja. Życzę dużo zdrowia i wytrwałości wszystkim.

 • eurotram

  Oceniono 2 razy 2

  Rankingi z lutego powinny zostać zamrożone i koniec,bo dojdzie do czystej paranoi.

 • kubatemp

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Redaktorze! Wimbledon miał jednak przerwę na obie wojny, jest przerwa 1915-18, i 1940-45

 • kisssmyass

  0

  można stworzyć nowy rodzaj tenisa, i grać listownie.....

 • yoonac

  Oceniono 2 razy 0

  Co ci Brytole? "Skoro można iść normalnie do sklepu" to dlaczego nie można zorganizować turnieju w tenisa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX