Magda Linette odpadła z turnieju WTA w Dosze. Porażka w pierwszej rundzie

Magda Linette przegrała mecz pierwszej rundy turnieju WTA w Dosze i odpadła z rywalizacji. Czeszka Karolina Muchova pokonała ją 6:3, 6:1 po nieco ponad godzinie gry.

Pierwszego seta Linette rozpoczęła od gema przegranego przy własnym serwisie. Chwilę później odegrała się jednak rywalce, także ją przełamując. W kolejnych to Czeszce udało się ugrać dwa gemy, gdy zagrywała polska tenisistka i cały set zakończył się wynikiem 6:3 dla Muchovej.

Po powrocie na kort Polka grała jeszcze gorzej. Dwa pierwsze gemy serwisowe Muchovej przegrała bez wygranej piłki. Przy stanie 2:1 została dwa razy przełamana i set zakończył się wynikiem 1:6. Linette przegrała tym samym całe spotkanie.

Zawodniczka sklasyfikowana na 33. miejscu w rankingu WTA odpadła zatem z turnieju WTA w Dosze po pierwszej rundzie. W taki sposób w tym sezonie przegrywała już w Shenzhen, a także podczas Australian Open. Polka w Katarze zagra jeszcze w deblu, a jej partnerką będzie Rumunka Patricia Maria Tig. W I rundzie zmierzą się z Chinkami Xinyun Han i Shuai Peng.