Sport.pl

Świetny początek Hurkacza, ale Polak nie dał rady szóstemu tenisiście świata

Hubert Hurkacz przegrał w 1. rundzie turnieju w Rotterdamie z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem 7:6, 3:6, 1:6. Polak grał dobrze do połowy spotkania, ale później znacznie obniżył poziom gry.

Hubert Hurkacz (29. ATP) i Stefanos Tsitsipas (6. ATP) spotkali się już po raz szósty w karierze. Do tej pory nasz zawodnik wygrał tylko jeden mecz między nimi - w zeszłym roku w Montrealu 6:4, 3:6, 6:3. Tym razem Polak i Grek rywalizowali w 1. rundzie turnieju w Rotterdamie.

Mamy szansę na medal w tenisie w Tokio?

Dobry początek

Pierwszy set rozpoczął się udanie dla obchodzącego we wtorek 23. urodziny Hurkacza. Przełamał rywala już w trzecim gemie i wyszedł na prowadzenie 3:1. W kolejnych minutach Tstistipas nie był w stanie znaleźć sposobu na dobrze serwującego Polaka, który mógł zakończyć partię przy własnym podaniu. Przy stanie 5:4 i 40:0 Hurkacz miał trzy piłki setowe, ale seria jego wymuszonych błędów sprawiła, że został przełamany. Zwycięzcą zeszłorocznego Turnieju Mistrzów odżył i można było mieć obawy, że wrocławianin nie zakończy tego seta pomyślnie. O wszystkim zadecydował tie-break, w którym Hurkacz wrócił do swojej dobrej gry z początku meczu. Serwował pewnie i zamknął partię w stosunku 7:6(2). 

Zły koniec

W drugiej partii Hurkacz szybko przełamał rywala i prowadził 2:0. Od tego momentu Grek zaczął grać agresywniej, a Polak nie znajdował na to sposobu. Wygrał tylko jednego gema, przegrał sześć i całego seta 3:6. 

Trzecia partia zaczęła się równie źle dla Hurkacza. Przegrał swój pierwszy gem serwisowy, Tsitsipas poczuł się bardzo pewnie na korcie i wyszedł na prowadzenie 3:0. Następnie znów przełamał Polaka, a seta zamknął wynikiem 6:1. To był dziwny występ w wykonaniu naszego tenisisty. Do stanu 7:6, 2:0 wydawało się, że to on jest bliżej zwycięstwa. Od tamtego momentu wygrał jednak tylko dwa gemy i odpadł już w 1. rundzie w Rotterdamie.

Więcej o:
Komentarze (28)
Świetny początek Hurkacza, ale Polak nie dał rady szóstemu tenisiście świata
Zaloguj się
 • 194925jerzy

  Oceniono 5 razy 5

  To już normalka w jego wykonaniu? Brak kompletnie koncentracji? Psycholog się kłania ! Słabo to widzę? Będzie coraz gorzej ?

 • antonmarek

  Oceniono 4 razy 4

  być może, boi się wygrać ?!

 • tetradrachma

  Oceniono 3 razy 3

  Zauważcie, HH przegrywa z tymi, którzy maja doskonały forhend, a On tego nie ma.

 • big_al

  Oceniono 2 razy 2

  Iluż to ekspertów już twierdziło, że ma taką mocną psychikę i w ogóle... świetny tenisista ale pierwsza dziesiątka i wielkie szlemy to za wysokie progi.

 • adam66

  Oceniono 2 razy 2

  Brakuje mu jeszcze , brakuje

 • nowyemeryt

  Oceniono 1 raz 1

  Jak Hubertowi starczy cierpliwości i zdrowia ciągle ma szanse
  być w czołowej 10 !

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 5 razy 1

  Fotelowi eksperci rakietę do łapy i na kort !

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego większość naszych sprotowców potrzebuje psychologa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX