Polskie tenisistki pozna造 rywalki w bara簑 do turnieju fina這wego Fed Cup

Polskie tenisistki pozna造 rywalki w bara簑 o miejsce w przysz這rocznych kwalifikacjach do turnieju fina這wego Pucharu Federacji. Bia這-czerwone zagraj z Brazylijkami, a spotkanie odb璠zie si w kwietniu w Polsce.

W ostatni weekend Polki wygrały wszystkie trzy spotkania podczas turnieju kwalifikacyjnego w Luksemburgu. W decydującym meczu pokonały Szwedki 2:0. Dzięki temu wywalczyły awans do kwietniowych baraży (17-18 kwietnia). We wtorek odbyło się losowanie, w którym Polki mogły trafić na następujące reprezentacje: Japonia, Brazylia, Kanada, Wielka Brytania, Kazachstan, Łotwa, Holandia i Rumunia. Los uśmiechnął się do biało-czerwonych, które wylosowały Brazylijki. Wiemy też, że spotkanie odbędzie się w Polsce, ale dokładna lokalizacja nie jest jeszcze znana.

"Iga Świątek gra już na poziomie czołówki"

Zobacz wideo

Polki z szansą na awans

Najwyżej sklasyfikowaną brazylijską tenisistką jest Beatriz Haddad Maia (147. WTA). Problem w tym, że w poniedziałek została ona zdyskwalifikowana na 10 miesięcy za stosowanie dopingu. Drugą rakietą Brazylii jest Gabriela Ce (225. WTA). Polki w rywalizacji singlowej wystąpią najprawdopodobniej w składzie Magda Linette (42. WTA) i Iga Świątek (48. WTA). Zwycięzca tego meczu uzyska przepustkę do rozgrywanych w lutym przyszłego roku meczów kwalifikacji do przyszłorocznego turnieju finałowego Pucharu Federacji. 

Wi璚ej o: