Sport.pl

Katarzyna Kawa awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Hua Hin

Katarzyna Kawa awansowała do 2. rundy turnieju WTA w Hua Hin. Polka w pierwszym meczu pokonała Ankitę Rainę 3:6, 6:0, 6:1.

Katarzyna Kawa (128. WTA) udała się do tajlandzkiego Hua Hin, by rywalizować w turnieju głównego cyklu WTA. Polka w pierwszej rundzie zmierzyła się z Hinduską Ankitą Rainą (175. WTA). Pierwszego seta Raina wygrała 6:3, dwukrotnie przełamując naszą tenisistkę. Kawa nie podłamała się. W dwóch kolejnych partiach oddała rywalce tylko jednego gema i zamknęła spotkanie wynikiem 3:6, 6:0, 6:1. Mecz trwał godzinę i 41 minut.

Iga Świątek opowiada o swoich tenisowych celach:

W Hua Hin gra też Linette

W drugiej rundzie w Hua Hin Kawa zmierzy się z rozstawioną z numerem "3" Chinką Qiang Wang (27. WTA). Ta w pierwszym meczu ograła swoją rodaczkę Xin-Yun Han (187. WTA) 6:1, 6:1. W tajlandzkiej imprezie rywalizuje także Magda Linette (42. WTA). 27-latka w środę w 1. rundzie zmierzy się z Ukrainką Kateryną Bondarenko (495. WTA). We wtorek wieczorem w Rotterdamie zagra także Hubert Hurkacz (29. ATP). Jego rywalem w 1. rundzie będzie Grek Stefanos Tsitsipas (6. ATP).

Więcej o:
Komentarze (1)
Katarzyna Kawa awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Hua Hin
Zaloguj się
  • eurotram

    Oceniono 2 razy 0

    Trzysetówka z dziewczyną z połowy drugiej setki. No nic,Kawa ma jeszcze prawie pół roku żeby coś uskrobać,bo w lipcu Jurmala (gdzie w tej formie nie ma co marzyć o powtórce z ub. roku) i przewidywany spadek do trzeciej setki. Kiedy dwudziestokilkuletnia przeciętna dziewczyna robi naprawdę dobry wynik,to zawsze są tylko dwie możliwości: albo własnie obserwujemy przełom w jej karierze albo po prostu miała tydzień konia. Niestety, w wypadku Kawy na razie wszystko wciąż wskazuje na to drugie,bo po łotewskim turnieju zdecydowanie nie poszła za ciosem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX