Katarzyna Kawa awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Hua Hin

Katarzyna Kawa awansowała do 2. rundy turnieju WTA w Hua Hin. Polka w pierwszym meczu pokonała Ankitę Rainę 3:6, 6:0, 6:1.

Katarzyna Kawa (128. WTA) udała się do tajlandzkiego Hua Hin, by rywalizować w turnieju głównego cyklu WTA. Polka w pierwszej rundzie zmierzyła się z Hinduską Ankitą Rainą (175. WTA). Pierwszego seta Raina wygrała 6:3, dwukrotnie przełamując naszą tenisistkę. Kawa nie podłamała się. W dwóch kolejnych partiach oddała rywalce tylko jednego gema i zamknęła spotkanie wynikiem 3:6, 6:0, 6:1. Mecz trwał godzinę i 41 minut.

Iga Świątek opowiada o swoich tenisowych celach:

Zobacz wideo

W Hua Hin gra też Linette

W drugiej rundzie w Hua Hin Kawa zmierzy się z rozstawioną z numerem "3" Chinką Qiang Wang (27. WTA). Ta w pierwszym meczu ograła swoją rodaczkę Xin-Yun Han (187. WTA) 6:1, 6:1. W tajlandzkiej imprezie rywalizuje także Magda Linette (42. WTA). 27-latka w środę w 1. rundzie zmierzy się z Ukrainką Kateryną Bondarenko (495. WTA). We wtorek wieczorem w Rotterdamie zagra także Hubert Hurkacz (29. ATP). Jego rywalem w 1. rundzie będzie Grek Stefanos Tsitsipas (6. ATP).

Więcej o: