Polskie tenisistki coraz bli瞠j elity! Horror w meczu Igi 安i徠ek!

Polskie tenisistki pokona造 Szwedki 2:0 w ostatnim meczu turnieju Pucharu Federacji w Luksemburgu. Punkty dla naszej reprezentacji zdoby造 Iga 安i徠ek i Magda Linette. Bia這-czerwone s coraz bli瞠j tenisowej elity!

Polski tenisistki udały się do luksemburskiego Esch-sur-Alzette by uczestniczyć w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji. Po zwycięstwach grupowych nad Słowenkami (2:1) i Turczynkami (3:0) w sobotę rywalizowały ze Szwedkami o awans do kwietniowych baraży, które mogą je przybliżyć do turnieju finałowego Pucharu Federacji.

Ekspert porównuje Świątek do światowej czołówki!

Trudny bój Igi Świątek

Jako pierwsza z naszych reprezentantek zagrała 18-letnia Iga Świątek (48. WTA). Jej rywalką była o trzy lata starsza Mirjam Bjorklund. Choć Szwedka jest dopiero 325.na świecie, to zagrała zdecydowanie powyżej miejsca, jakie wskazuje jej pozycja w rankingu. W pierwszym secie Bjorklund przełamała 安i徠ek już w pierwszym gemie i prowadził 5:3. Wówczas to cztery gemy z rzędu wygrała Polka i całego seta 7:5.

W drugiej partii było tylko jedno przełamanie, ale niespodziewanie na koncie Bjorklund. Partia zakończyła się wynikiem 6:4 dla Szwedki. W trzecim secie Świątek prowadził już 2:0, potem straciła serwis i zrobiło się nerwowo. Rywalka poprosiła o przerwę medyczną, a Iga od stanu 3:3 wygrała wszystkie gemy i całe spotkanie 7:5, 4:6, 6:3.

Coraz bliżej elity

Jako druga z Polek wyszła na kort Magda Linette (42. WTA). 27-latka z Poznania zmierzyła się z 232. na świecie Johanną Larsson. W pierwszej partii było łącznie aż pięć przełamań, z czego trzy powędrowały na konto Linette, która wygrała 7:5. W drugim secie Polka znów trzykrotnie odebrała serwis Larsson i zamknęła spotkanie wynikiem 7:5, 6:4.

Biało-czerwone z kompletem zwycięstw wyszły z grupy B, a w sobotę pokonały Szwedki 2:0. Dzięki tym wygranym wywalczyły awans do kwietniowych baraży (17-18 kwietnia). Z kolei zwycięzca baraży uzyska przepustkę do rozgrywanych w lutym przyszłego roku meczów kwalifikacji do przyszłorocznego turnieju finałowego Pucharu Federacji.