Wyjątkowy mecz Federera i Nadala! Ustanowili nowy rekord

W piątek Roger Federer rozegrał charytatywny mecz tenisa z Rafaelem Nadalem. Na trybunach stadionu w Kapsztadzie znalazło się aż 48 tys. kibiców, co jest rekordem frekwencji w historii meczów tenisowych.

Roger Federer i Rafael Nadal rozegrali w piątek mecz charytatywny, z którego dochód został przekazany założonej przed Szwajcara fundacji na rzecz edukacji dzieci w krajach afrykańskich. Tym razem został rozegrany w Afryce, po tym, gdy poprzednie pięć spotkań w ramach "Meczu dla Afryki" było rozgrywanych w USA lub Europie.

Zobacz wideo

Mecz rozegrany na stadionie w Kapsztadzie był szczególny także z innego powodu. Na trybunach znalazło się blisko 48 tys. osób, ustanawiając tym samym nowy rekord największej frekwencji na meczu tenisowym. Poprzedni - ustanowiony w listopadzie 2019 roku - należał do Federera i Alexandra Zvereva, gdy ich pojedynek oglądało 42 517 osób.

Na trybunach stadionu w Kapsztadzie obecna była m.in. matka Federera. Lynette Federer urodziła się w RPA, a na jednym z transparentów widniał napis "Witaj w domu Roger". Z kolei kapitan reprezentacji RPA w rugby, Siya Kolisi, wyszedł na kort i wręczył Szwajcarowi koszulkę drużyny narodowej.

Więcej o: