Pewne zwyci瘰two polskich tenisistek w Pucharze Federacji! Efektowna wygrana Igi 安i徠ek

Polskie tenisistki pokona造 S這wenki 2:0 w pierwszym meczu turnieju Pucharu Federacji w Luksemburgu. Punkty dla naszej reprezentacji zdoby造 Iga 安i徠ek i Magda Linette.

Polski tenisistki udały się do luksemburskiego Esch-sur-Alzette by uczestniczyć w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji. Biało-czerwone trafiły do grupy B ze Słowenkami i Turczynkami. W środę w pierwszym meczu tej grupy Słowenia pokonała Turcję 2:1. 

Tenisowe cele Igi Świątek:

Zobacz wideo

W czwartkowym spotkaniu ze Słowenkami jako pierwsza reprezentowała nas Iga Świątek (48.WTA). 18-latka z Raszyna łatwo pokonała 528. na świecie Nikę Radisic 6:2, 6:1. Mecz trwał zaledwie 57 minut. Drugi punkt dla Polek zdobyła Magda Linette. 27-latka z Poznania (42. WTA) ograła 75. na świecie Tamarę Zidansek 7:5, 6:4. 

Skomplikowana droga do turnieju finałowego

W pi徠ek podopieczne Dawida Celta zagrają z Turczynkami. Jeśli w swojej grupie zajmą jedno z dwóch pierwszych miejsc, w sobotę zagrają o awans do kwietniowych bara篡 (17-18 kwietnia). Zmierzą się wówczas ze zwycięzcą lub drugą drużyną grupy B. Z luksemburskiego turnieju do kwietniowych baraży awansują dwie najlepsze ekipy. Z kolei zwycięzca baraży uzyska przepustkę do rozgrywanych w lutym przyszłego roku meczów kwalifikacji do przyszłorocznego turnieju finałowego Pucharu Federacji

Wi璚ej o: