Pewne zwyciêstwo polskich tenisistek w Pucharze Federacji! Efektowna wygrana Igi ¦wi±tek

Polskie tenisistki pokona³y S³owenki 2:0 w pierwszym meczu turnieju Pucharu Federacji w Luksemburgu. Punkty dla naszej reprezentacji zdoby³y Iga ¦wi±tek i Magda Linette.

Polski tenisistki udały się do luksemburskiego Esch-sur-Alzette by uczestniczyć w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji. Biało-czerwone trafiły do grupy B ze Słowenkami i Turczynkami. W środę w pierwszym meczu tej grupy Słowenia pokonała Turcję 2:1.

Tenisowe cele Igi Świątek:

W czwartkowym spotkaniu ze Słowenkami jako pierwsza reprezentowała nas Iga Świątek (48.WTA). 18-latka z Raszyna łatwo pokonała 528. na świecie Nikę Radisic 6:2, 6:1. Mecz trwał zaledwie 57 minut. Drugi punkt dla Polek zdobyła Magda Linette. 27-latka z Poznania (42. WTA) ograła 75. na świecie Tamarę Zidansek 7:5, 6:4.

Skomplikowana droga do turnieju finałowego

W pi±tek podopieczne Dawida Celta zagrają z Turczynkami. Jeśli w swojej grupie zajmą jedno z dwóch pierwszych miejsc, w sobotę zagrają o awans do kwietniowych bara¿y (17-18 kwietnia). Zmierzą się wówczas ze zwycięzcą lub drugą drużyną grupy B. Z luksemburskiego turnieju do kwietniowych baraży awansują dwie najlepsze ekipy. Z kolei zwycięzca baraży uzyska przepustkę do rozgrywanych w lutym przyszłego roku meczów kwalifikacji do przyszłorocznego turnieju finałowego Pucharu Federacji