Wielki awans Weroniki Baszak w rankingu po awansie do finału Australian Open. Idzie śladami Igi Świątek

Weronika Baszak, dzięki znakomitej postawie w Melbourne, awansowała z 44. na 11. pozycję w najnowszym notowaniu rankingu juniorów.

17-latka Weronika Baszak z Wrocławia sensacyjnie dotarła do finału Australian Open juniorek. Młoda tenisistka pokonała m.in. Niemkę Alexandrę Vecic 7:5, 2:6, 6:2. O tytuł walczyła w sobotę nad ranem z rewelacyjną 14-letnią Victorią Jimenez Kasintsevą, reprezentantką Andory. Polka znowu grała bardzo dobrze i wygrała pierwszego seta. Niestety potem popełniała coraz więcej błędów. Skończyło się porażką: 7:5, 2:6, 2:6.

Ale to i tak duży sukces Baszak, która dzięki znakomitej postawie w Melbourne awansowała o 33 pozycje w rankingu juniorek. Zajmuje teraz 11. miejsce, co jest bardzo dobrą informacją w kontekście kolejnych Szlemów, gdzie Baszak będzie rozstawiona. Z pewnością szczególnie mocno będzie przygotowywać się do Wimbledonu, bo to nawierzchnia idealnie pasująca do jej ofensywnego stylu.

Iga Świątek o tenisowych celach:

Zobacz wideo

Baszak idzie śladem Świątek

17-latka idzie śladami Igi Świątek. Jej starsza koleżanka w 2018 roku świetnie zaprezentowała się podczas juniorskiego Wimbledonu, wygrywając turniej. Baszak, choć w styczniu bardzo dobrze spisała się w Australian Open, na razie nie jest sklasyfikowana w rankingu WTA

Więcej o: