Polka przegrała w finale Australian Open! Niesamowita 14-latka

Weronika Baszak została pokonana w finale juniorskiego Australian Open 2020. 17-letnia Polka przegrała z niesamowitą 14-letnią reprezentantką Andory - Victorią Jimenez Kasintsevą 7:5, 2:6, 2:6.
Zobacz wideo

Polska tenisistka świetnie radziła sobie w juniorskim Australian Open. 17-latka jak burza przeszła wszystkie rundy i po pokonaniu reprezentantki Hongkongu znalazła się w półfinale tej imprezy. Tam pokonała Niemkę Alexandrę Vecić. W finale jednak przegrała ze znakomicie dysponowaną zawodniczką z Andory.

Finał trwał dwie godziny i cztery minuty. O ile w pierwszej partii Polka radziła sobie bardzo dobrze i dopiero w końcówce zaczęła tracić dystans do rywalki. W kolejnych dwóch partiach przewaga zawodniczki z Andory była już bardzo widoczna i Baszak przegrała te partie do dwóch.

Największy sukces w karierze Baszak

Polka nie dołączyła zatem do Magdaleny Grzybowskiej, która jest jedyną polską mistrzynią juniorskiego Australian Open (1996), ale na razie to i tak największy sukces w jej karierze. W poprzednim sezonie Baszak odpadła w pierwszej rundzie juniorskiej Wimbledonu, a w Roland Garros nie udało się jej przejść kwalifikacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.