Hit w półfinale Australian Open! Novak Djoković zagra z Rogerem Federerem

Novak Djoković został drugim półfinalistą tegorocznego Australian Open. W meczu o finał zmierzy się z Rogerem Federerem. W środę w ostatnich ćwierćfinałach zagrają m.in. Rafael Nadal i Stan Wawrinka.

Novak Djoković (2. ATP) nie miał najmniejszy problemów z pokonaniem Milosa Raonicia (35. ATP). Serb wygrał w trzech setach: 6:4, 6:3, 7:6(1). Kanadyjczyk tylko w trzecim secie postawił się bardziej byłemu liderowi rankingu, ale i tak przegrał po tie-breaku. Raonić i Djoković rozegrali tym samym 16. tie-break w ich pojedynkach i w 15 z nich triumfował tenisista z Belgradu.

Iga Świątek jest już na poziomie czołówki:

Cud Rogera Federera

Dla wracającego po kontuzji Kanadyjczyka ćwierćfinał Australian Open to i tak duży sukces. Po drodze pokonał m.in. Marina Cilicia i Stefanosa Tsitsipasa. Serb w półfinale zmierzy się z Rogerem Federerem, który miał olbrzymie problemy w swoim spotkaniu ćwierćfinałowym. Szwajcar pokonał Tennysa Sandgrena 6:3, 2:6, 2:6, 7:6(8), 6:3. W czwartym secie dokonał cudu i obronił siedem piłek meczowych. -Prawdopodobnie powinienem być już na nartach w Szwajcarii - powiedział Federer po meczu.

W środę odbędą się pozostałe mecze ćwierćfinałowe turnieju panów. Hiszpan Rafael Nadal (1. ATP) zmierzy się z Austriakiem Dominikiem Thiemem (5. ATP), a Niemiec Alexander Zverev (7. ATP) zagra ze Szwajcarem Stanem Wawrinką (15. ATP). Zwycięzcy środowych ćwierćfinałów zmierzą się ze sobą w półfinale.