John McEnroe atakuje legendę tenisa. "Jest tylko jedna rzecz dłuższa niż lista jej osiągnięć"

John McEnroe ma nadzieję, że Serena Williams pobije rekord Margaret Court pod względem liczby wygranych turniejów wielkoszlemowych. Amerykanin skrytykował Court, twierdząc, że jej poglądy są "obraźliwe i homofobiczne".

W 2020 roku mija 50 lat od zdobycia przez Margaret Court klasycznego Wielkiego Szlema. Organizatorzy Australian Open uczcili w poniedziałek to wydarzenie. Court prowadzi także w liczbie zwycięstw wielkoszlemowych - wygrała 24 takie turnieje. Od jeden tytuł wielkoszlemowy mniej ma na swoim koncie Amerykanka Serena Williams. I właśnie Williams została poproszona przez Johna McEnroe o wyprzedzenie Australijki. 

Wojciech Fibak o przyszłości Igi Świątek:

Zobacz wideo

John McEnroe krytykuje legendarną tenisistkę

- Serena, zrób nam przysługę, zdobądź jeszcze dwa Wielkie Szlemy w tym roku i wyprzedź Margaret Court. Jest tylko jedna rzecz dłuższa niż lista osiągnięć Court - lista jej obraźliwych i homofobicznych wypowiedzi - powiedział były amerykański tenisista.

Court błyszczała na światowych kortach w latach 60. i 70. XX wieku. Dziś 77-latka pojawia się w australijskich mediów głównie ze względu na swoje poglądy. Od dawna krytykuje społeczność LGBT jako pastorka kościoła Zwycięstwo Życia w Perth.

W niedawnym kazaniu Court znów zaatakowała osoby o innej orientacji seksualnej. Stwierdziła, że "obecnie dzieci w wieku siedmiu czy ośmiu lat podejmują decyzje o zmianie płci", a przez to "kwestionują to, co stworzył Bóg". Jej zdaniem odpowiada za to właśnie społeczność LGBT. 

Więcej o: