Iga Świątek się nie zatrzymuje! Awans do kolejnej rundy Australian Open w parze z Kubotem

Łukasz Kubot w parze z Igą Świątek awansowali do 1/8 finału miksta podczas wielkoszlemowego Australian Open. W sobotnim meczu pokonali gospodarzy - Ellen Perez i Luke'a Saville'a 6:4, 7:5. W kolejnej rundzie ich rywalem będą Hao-Ching Chan z Tajwanu i Michael Venus z Nowej Zelandii.

Polska para miksta Łukasz Kubot i Iga Świątek pokonała w meczu Australian Open gospodarzy - Ellen Perez i Luke'a Saville'a 6:4, 7:5. Dzięki temu zwycięstwu awansowali do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju. 

Zobacz wideo

W kolejnej rundzie na Polaków czekają już rozstawieni z numerem 4 Hao-Ching Chan z Tajwanu i Michael Venus z Nowej Zelandii, którzy w sobotę pokonali po bardzo zaciętym meczu Chinkę Ying-Ying Duan i Brazylijczyka Marcelo Demolinera 5:7, 7:6 (7:5), 10:8. 

Dla Świątek była to druga sobotnia wygrana - wcześniej awansowała do czwartej rundy singla, pokonując Donnę Vekić bez straty seta. Oba mecze - w single i mikście - rozegrała w ciągu nieco ponad pięciu godzin. Natomiast Łukasz Kubot przegrał spotkanie deblowe w parze z Marcelo Melo przeciwko Santiago Gonzalezowi z Meksyku oraz Brytyjczykowi Kenowi Skupskiemu 5:7, 6:7 (4:7) i niespodziewanie odpadł z turnieju. 

Więcej o: