Mecz Huberta Hurkacza przełożony! W Australii grad wielkości piłek golfowych i ulewa

Fatalne warunki atmosferyczne zmieniły plany spotkań 1. rundy Australian Open. Przynajmniej tych, które miały zostać rozegrane na kortach bez zadaszenia. Na wtorek przełożono starcie Huberta Hurkacza z Dennisem Novakiem.

Mecz Huberta Hurkacza z Dennisem Novakiem miał rozpocząć się o godz. 5:35 czasu polskiego. Tenisiści planowo na kort jednak nie wyszli, bo uniemożliwiła im to ulewa. W dodatku kilka godzin przed nią w Australii spadł grad wielkości piłek golfowych.

Mecz Huberta Hurkacza przełożony! W Australii spadł grad wielkości piłek golfowych

Mimo trudnych warunków początkowo zawodnicy czekali na rozpoczęcie pojedynku 1. rundy Australian Open. Organizatorzy liczyli na to, że mecz uda się rozpocząć około godz. 8:30 czasu polskiego. Do tego jednak również nie doszło, bo deszcz nie ustąpił.  Ostatecznie podjęto więc decyzję, że spotkanie Polaka z austriackim rywalem zostanie przełożone na wtorek. Pojedynek zaplanowano na godz. 00:30.

Hurkacz: Djoković widzi we mnie przyszłość tenisa. Zrobię wszystko, by nią być

Zobacz wideo

Przełożone na wtorek zostały także inne spotkania, które miały się odbyć na kortach bez zadaszenia. W tym spotkanie Magdy Linette z Arantxą Rus.