Hubert Hurkacz nie zagra w finale turnieju w Auckland. Rywal w szale zniszczył rakietę

Hubert Hurkacz przegrał z Benoitem Paire 4:6, 7:6(1), 2:6 w półfinale turnieju ATP w Auckland. Tym samym nie udało mu się po raz 2. w karierze awansować do finału turnieju tej rangi. Francuz zmierzy się w finale z Amerykaninem Ugo Humbertem.

Hubert Hurkacz walczył o drugi finał turnieju ATP w swojej karierze. W jedynym, w którym zagrał, pokonał właśnie Benoita Paire, 6:3, 3:6, 6:3. Tym razem, w półfinale turnieju w Auckland, Francuz postanowił znacznie trudniejsze warunki.

Polak źle rozpoczął pierwszego seta. Dał się przełamać już w pierwszym gemie i długo nie potrafił znaleźć sposobu na świetnie grającego Paire. Francuz w 7. gemie ponownie wygrał przy serwisie Polaka. Hurkacz natychmiast odrobił część strat, wygrywając także przy własnym serwisie. To jednak było za mało, aby pokonać Paire, który wygrał pierwszą partię 6:4.

W drugą Hurkacz wszedł zdecydowanie lepiej. Pewnie wygrywał przy własnym podaniu. Wszystko zmieniło się jednak w 5. gemie, gdy Paire ponownie przełamał Hurkacza. Polak natychmiast jednak odrobił straty i wrócił do gry o zwycięstwo w secie. Żaden z tenisistów nie pozwalał na przełamanie własnego podania, przez co o losach drugiego seta zdecydować musiał tie-break. W nim lepszy okazał się Hurkacz, który wygrał 7:1. Paire był do tego stopnia wściekły, że zaczął dyskutować z sędzią spotkania, a po jednej z przegranych akcji połamał rakietę o kort.

Trzeciego seta zdecydowanie lepiej rozpoczął Francuz. Najpierw wygrał gem przy własnym serwisie, potem przełamał Hurkacza. Polak natychmiast odrobił stratę, jednak Paire ponownie wygrał przy serwisie polskiego tenisisty. Utrzymał przewagę, przełamał jeszcze raz Polaka i mógł cieszyć się z awansu do finału turnieju ATP w Auckland.

Benoit Paire zagra w finale turnieju z Amerykaninem Ugo Humbertem, który pokonał w piątek Johna Isnera 7:6(5), 6:4.