Sport.pl

Wszystkie środowe mecze tenisowe w Australian Open odwołane. W Australii ulewa

Środa nie jest szczęśliwym dniem dla organizatorów Australian Open. Najpierw z powodu fatalnej jakości powietrza opóźniono rozpoczęcie gier, a nieco później nad Melbourne rozpadał się rzęsisty deszcz, który sprawił, że przeniesiono wszystkie spotkania na czwartek.

W środę organizatorzy Australian Open od rana mieli ogromne problemy. Z powodu fatalnej jakości powietrza w Melbourne, opóźniono początek spotkań o trzy godziny - do godz. 13:00. Wszystko, aby uniknąć sytuacji z wtorku, gdy słoweńska tenisitka Dalila Jakupović musiała skreczować z powodu ogromnych problemów z oddychaniem.

Zobacz wideo

Na tym jednak nie skończyły się problemy. Niedługo po rozpoczęciu gier, nad Melbourne rozpadał się rzęsisty deszcz. Wszystkie trwające spotkania zostały przerwane, a organizatorzy informowali o kolejnych opóźnieniach. Ostatecznie zdecydowali się przenieść wszystkie spotkania na czwartek, gdy pogoda ma być lepsza.

Przerwany został w środę m.in. mecz Magdaleny Fręch z Japonką Mayo Hibi. Polka przegrała pierwszego seta 2:6, ale w drugim była lepsza, zwyciężając 6:4. W decydującej partii prowadziła 1:0. W czwartek na korcie powinniśmy zobacz także Maję Chwalińską i Urszulę Radwańską, które rozpoczną zmagania w kwalifikacjach, z których odpadła już Katarzyna Kawa.

Więcej o:
Komentarze (28)
Wszystkie środowe mecze tenisowe w Australian Open odwołane. W Australii ulewa
Zaloguj się
 • marek.zak1

  Oceniono 6 razy 6

  Ten deszcz to błogosławieństwo dla Australii. Niech pada jak najwięcej.

 • pinkdotr

  Oceniono 3 razy 3

  Paradoksem jest to, że ulewa oczyszcza powietrze i daje przynajmniej czasowo oddech od smogu.

 • ps11111ps

  Oceniono 2 razy 2

  To chyba można się tylko cieszyć a nie narzekać na deszcz

 • krzepki.harry

  Oceniono 2 razy 2

  Deszcz jest problem? Podejrzewam że nie posiadali się z radości, również organizatorzy turnieju, bo podobno przez zanieczyszczone powietrze nie dawało się normalnie grać.

 • alfonso.perez

  Oceniono 2 razy 2

  Air Quality Index wynosi w pobliżu kortów 150 punktów. Dzisiaj w Krakowie jest 160 :-)

  Powietrze za to jest dużo gorsze na przedmieściach Melbourne.

 • glencok

  Oceniono 1 raz 1

  dzięki Bogu

 • kosmyg

  Oceniono 1 raz 1

  Skoki już przywykły, że śniegu zimą często brakuje, czas na inne dyscypliny sportu.

 • frankyy

  0

  Bogu dzięki!

 • manstain21

  0

  Do tej pory w Australii spaliło się 10mln hektarów lasów, sporo ale to nie jest jakiś specjalny wyjątek np w 1974/5 r. spaliło się 116 mln. (!) hektarów lasów a wtedy nawet nie wiem czy się mówiło o globalnym ocieplaniu czy lodowaceniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX