Iga Świątek awansowała w rankingu WTA. Magda Linette najwyżej z Polek

Iga Świątek awansowała o trzy pozycje w najnowszym rankingu WTA. Utalentowana polska tenisistka w tym roku nie rozegrała jeszcze żadnego spotkania, ale i tak poprawiła swoją pozycję. Swoje miejsce z poprzedniego rankingu zachowała Magda Linette, najlepiej sklasyfikowana polska tenisistka.

Iga Świątek awansowała z 59. na 56. miejsce w rankingu WTA. Polka nie rozegrała w tym roku jeszcze żadnego oficjalnego spotkania, ale nie przeszkodziło jej to w zmianie pozycji, o której zadecydowały wyniki innych zawodniczek, a także rezultaty z ubiegłego roku. Utalentowana 18-latka niebawem weźmie udział w Australian Open.

W turnieju w Melbourne zagra także Magda Linette, najwyżej sklasyfikowana polska tenisistka. 27-latka w najnowszym rankingu WTA nie zmieniła swojego miejsca, zachowując 43. pozycję.

Zdecydowanie niżej znalazły się pozostałe polskie tenisistki. Katarzyna Kawa jest 125., a Magdalena Fręch 186. Urszula Radawńska i Maja Chwalińska pozostają w trzeciej setce zestawienia.

Jakie są tenisowe cele Igi Świątek?

Zobacz wideo

Ashleigh Barty liderką rankingu

Pierwsze miejsce w rankingu wciąż należy do Ashleigh Barty. Najbliżej Australijki znajdują się Karolina Pliskova i Naomi Osaka. Japonka wskoczyła na 3. miejsce, wyprzedzając tym samym Simonę Halep. W czołowej dziesiątce Serena Williams awansowała na 9. miejsce, spychając za siebie Kiki Bertens.

Ranking WTA (TOP 10):

  1. Ashleigh Barty (Australia) - 7547 pkt
  2. Karolina Pliskova (Czechy) - 5940
  3. Naomi Osaka (Japonia) - 5496
  4. Simona Halep (Rumunia) - 5461
  5. Elina Switolina (Ukraina) - 5075
  6. Bianca Andreescu (Kanada) - 4935
  7. Belinda Bencić (Szwajcaria) - 4605
  8. Petra Kvitova (Czechy) - 4436
  9. Serena Williams (USA) - 4215
  10. Kiki Bertens (Holandia) - 4165
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.