Kolejny Polak zagra w Australian Open! Wykorzystał problemy rywali

Kamil Majchrzak wystąpi w rozpoczynającym się 20 stycznia Australian Open - taką informację przekazał przebywający w Australii trener polskiego tenisisty, Tomasz Iwański. Polak zastąpi Juana Martina del Potro, który wycofał się z pierwszego wielkoszlemowego turnieju w sezonie.

Kamil Majchrzak w swojej karierze miał już okazję wystąpić w turnieju głównym Australian Open. W ubiegłym roku przeszedł przez kwalifikacje, jednak odpadł w I rundzie po meczu z Kei Nishikorim, gdy musiał skreczować w piątym secie z powodu skurczy, które nie pozwoliły mu kontynuować gry.

Porównujemy Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka. Kto ma większy talent?

Zobacz wideo

- Udało się zrealizować jeden z dwóch głównych celów sportowych na 2019 rok, czyli wejście do AO bez eliminacji. Kamil po raz pierwszy w karierze zagra bezpośrednio w głównym turnieju, co jest naprawdę dobrą wiadomością. Tym samym jedynym niezrealizowanym celem z roku 2019 pozostało zakończenie sezonu w TOP 100 a nie w TOP 101 - napisał Tomasz Iwański, trener polskiego tenisisty.

Kamil Majchrzak z powodu swojej pozycji w rankingu ATP znajdował się na liście oczekujących na występ w turnieju głównym. Kolejni tenisiści wycofywali się z rywalizacji, przez co Polak miał coraz większe szanse na udział w Australian Open. To udało się po wycofaniu się Juana Martina del Potro. Majchrzak będzie tym samym drugim polskim tenisistą, po Hubercie Hurkaczu, który wystąpi w turnieju głównym na kortach w Australii.

W Australian Open wystąpią także na pewno Magda Linette i Iga Świątek, a w eliminacjach do turnieju pań rywalizować będą Katarzyna Kawa, Magda Fręch, Maja Chwalińska i Urszula Radwańska. Turniej główny rozpocznie się 20 stycznia.

Więcej o: