Navratilova mocno odpowiedziała na słowa Margaret Court. "Wstydź się. To żałosne. Chowa się za swoją Biblią"

Margaret Court nie po raz pierwszy wywołała ogromne kontrowersje - legendarna australijska tenisistka w ostrych słowach zaatakowała niedawno społeczność LGBT. Organizatorzy zbliżającego się Australian Open odcięli się od jej wypowiedzi, choć zamierzają uhonorować legendarną tenisistkę podczas tegorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju. Słowa Court spotkały się natomiast ze zdecydowaną reakcją innej wybitnej tenisistki Martiny Navratilovej.

Margaret Court to jedna z najwybitniejszych tenisistek w historii. Prowadzi w rankingu zwycięstw singlowych w turniejach wielkoszlemowych wśród kobiet - ma na koncie 24 triumfy. Court błyszczała na światowych kortach w latach 60. i 70. XX wieku. Dziś 77-latka pojawia się w australijskich mediów głównie ze względu na swoje poglądy. Od dawna krytykuje społeczność LGBT jako pastorka kościoła Zwycięstwo Życia w Perth.

Porównujemy Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka. Kto ma większy talent?

Zobacz wideo

W ostatnim kazaniu Court znów zaatakowała osoby o innej orientacji seksualnej. Stwierdziła, że "obecnie dzieci w wieku siedmiu czy ośmiu lat podejmują decyzje o zmianie płci", a przez to "kwestionują to, co stworzył Bóg". Jej zdaniem odpowiada za to właśnie społeczność LGBT. - Diabeł przejął media, polityków, edukację i telewizję. Chce kontrolować naród, aby mógł wpływać na ludzkie myśli i usta - dodała Court, cytowana przez serwis news.com.au. Od słów legendarnej tenisistki odcięli się organizatorzy Australian Open.

Margaret Court skrytykowała społeczność LGBT. Na jej słowa odpowiedziała inna legenda tenisa - Martina Navralitova

Do kontrowersyjnych wypowiedzi Court odniosła się za pośrednictwem mediów społecznościowych inna wybitna tenisistka Martina Navratilova. - Żałosne, w każdy możliwy sposób. Wstydź się Margaret [...]. Ona nie zmieniła zdania na temat gejów, więc z pewnością nie zmieni go również w przypadku osób transseksualnych. Niesamowite, jak silna jest jej homofobia [...]. Court chowa się za swoją Biblią - nie ona pierwsza i pewnie nie ostatnia - napisała na Twitterze Navratilova.

- Nie należy przepisywać historii na nowo i kwestionować cudzych osiągnięć. Z drugiej strony, nie musimy ich jednak celebrować - dodała Navratilova. Przypomnijmy, że podczas zbliżającej się 108. edycji Australian Open.

Navratilova zakończyła sportową karierę w 2006 roku. Na kortach reprezentowała Czechy oraz Stany Zjednoczone. Urodzona w Pradze tenisistka zwyciężyła w osiemnastu singlowych turniejach wielkoszlemowych i przez 332 tygodnie zajmowała pierwsze miejsce w rankingu WTA. Wielokrotnie triumfowała też w Wielkim Szlemie w rywalizacji deblowej. 

Więcej o: