Wielkie wyróżnienie dla Hurkacza! Jego wolej wśród najlepszych zagrań tej dekady na Wimbledonie [WIDEO]

Hubert Hurkacz i Agnieszka Radwańska wyróżnieni przez organizatorów Wimbledonu. Polscy tenisiści znaleźli się w podsumowaniu dekady londyńskiego turnieju.

W tenisie trwa przerwa przed kolejnym sezonem, a to idealny czas na podsumowania. Takiego dokonali organizatorzy wielkoszlemowego Wimbledonu, którzy zebrali najlepsze zagrania i akcje ostatnich 10 lat. Wyróżniony został Hubert Hurkacz i Agnieszka Radwańska.

Ekspert porównał Hurkacza i Majchrzaka. Kto ma większy talent?

Zobacz wideo

Polski tenisista został doceniony za dwie piłki z tegorocznego meczu 3. rundy z Novakiem Djokoviciem. Hurkacz przegrał z Serbem w czterech setach, ale pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. W 12. gemie drugiego seta Polak popisał się niesamowitym wolejem w stylu legendarnego Borisa Beckera. Hurkacz by dojść do piłki rzucił się na trawę i w efektowny sposób zdobył punkt. To zagranie trafiło do najlepszych ostatniej dekady Wimbledonu.

Zobacz niesamowitego woleja Hurkacza od 8 min., 37 sek.:

 

Wrocławianin został także doceniony za beckhendowy wolej, którym popisał się w tie breaku drugiej partii.

Zobacz kolejną wyróżnioną akcję Hurkacza od 11 min., 35 sek:

 

Organizatorzy nie zapomnieli także o Agnieszce Radwańskiej, która w listopadzie ubiegłego roku zakończyła karierę. Wimbledon był jej ulubionym turniejem wielkoszlemowym. Polska tenisistka nie trafiła co prawda do zagrań dekady, ale jest w materiale przedstawiającym najlepsze wymiany z lat 2010-2019. Wyróżniono ją za akcje z meczu z Garbine Muguruzą z półfinału Wimbledonu 2015 oraz z meczu z Dominiką Cibulkovą z 4. rundy Wimbledonu 2016.

Zobacz wyróznione akcje Radwańskiej (od 4 min., 30 sek. i 6 min., 3 sek.):

 
Więcej o: