Wielkie wyróżnienie dla Igi Świątek! Poszła w ślady Agnieszki Radwańskiej!

Iga Świątek z najlepszym zagraniem 2019 roku! 18-latka została wyróżniona za skrót, jakim popisała się podczas turnieju w Lugano. W ten sposób Świątek nawiązała do sukcesów Agnieszki Radwańskiej.

Wielkie wyróżnienie dla Igi Świątek! 18-latka otrzymała nagrodę za najlepsze zagranie 2019 roku. Chodzi o o skrót, jakim popisała się podczas kwietniowego meczu z Kristiną Pliskovą podczas turnieju WTA w szwajcarskim Lugano. Był to półfinał tamtych rozgrywek, w których ostatecznie 18-latka z Warszawy przegrała w finałowym pojedynku z Poloną Hercog ze Słowenii 3:6, 6:3, 3:6.

Zobacz wyróżnione zagranie Igi Świątek:

Świątek jak Radwańska

Najlepsze zagranie sezonu wybierali kibice w internecie. Skrót Świątek otrzymał 40 procent głosów. Drugie miejsce (31 procent) zajęła Simona Halep za uderzenie w meczu z Eugenie Buchard podczas turnieju w Dubaju, a trzecie Elina Switolina (24 procent) za uderzenie z turnieju WTA Finals w Shenzhen w spotkaniu przeciw Halep.

Iga Świątek opowiada o swoich celach na korcie:

Zobacz wideo

To pierwsze takie wyróżnienie w karierze 18-letniej Świątek. W ten sposób poszła w ślady Agnieszki Radwańskiej, która słynęła z pięknych zagrań i aż pięć razy zdobywała nagrodę za najładniejsze uderzenie sezonu. 

Więcej o: