Sport.pl

Wielkie wyróżnienie dla Igi Świątek! Poszła w ślady Agnieszki Radwańskiej!

Iga Świątek z najlepszym zagraniem 2019 roku! 18-latka została wyróżniona za skrót, jakim popisała się podczas turnieju w Lugano. W ten sposób Świątek nawiązała do sukcesów Agnieszki Radwańskiej.

Wielkie wyróżnienie dla Igi Świątek! 18-latka otrzymała nagrodę za najlepsze zagranie 2019 roku. Chodzi o o skrót, jakim popisała się podczas kwietniowego meczu z Kristiną Pliskovą podczas turnieju WTA w szwajcarskim Lugano. Był to półfinał tamtych rozgrywek, w których ostatecznie 18-latka z Warszawy przegrała w finałowym pojedynku z Poloną Hercog ze Słowenii 3:6, 6:3, 3:6.

Zobacz wyróżnione zagranie Igi Świątek:

Świątek jak Radwańska

Najlepsze zagranie sezonu wybierali kibice w internecie. Skrót Świątek otrzymał 40 procent głosów. Drugie miejsce (31 procent) zajęła Simona Halep za uderzenie w meczu z Eugenie Buchard podczas turnieju w Dubaju, a trzecie Elina Switolina (24 procent) za uderzenie z turnieju WTA Finals w Shenzhen w spotkaniu przeciw Halep.

Iga Świątek opowiada o swoich celach na korcie:

Zobacz wideo

To pierwsze takie wyróżnienie w karierze 18-letniej Świątek. W ten sposób poszła w ślady Agnieszki Radwańskiej, która słynęła z pięknych zagrań i aż pięć razy zdobywała nagrodę za najładniejsze uderzenie sezonu. 

Więcej o:
Komentarze (18)
Wielkie wyróżnienie dla Igi Świątek! Poszła w ślady Agnieszki Radwańskiej!
Zaloguj się
 • js08836

  Oceniono 3 razy 3

  Radwańska miała całą szafę wypchaną zagraniami miesiąca , kwartału , roku . A co z tego na prawie 50 występów w turniejach WS zaliczyła zaledwie 1 finał. Zagraniami miesiąca czy roku nie przechodzi się do historii tenisa niestety. Tylko dwie Polki przeszły do historii WS. A. Kerber 2 wygrane i C. Woźniacka 1 wygrana. Obydwie też były nr 1 w rankingu. Radwańska nigdy. Nie pamiętam, aby obie zdobywały nagrody pocieszenia typu zagranie miesiąca.

 • michalmos

  Oceniono 8 razy 2

  Iga poszła w ślady Radwańskiej. Tyle, że jest to dziewczyna o siódme niebo od niej milsza....i ładniejsza...

 • helwiusz

  0

  W głosowaniach internetowych Polska jest prawdziwą potęgą.. ;)

 • debordian

  0

  Lepiej, żeby poszła w ślady jakichś lepszych zawodniczek.

 • segregator-a5

  Oceniono 1 raz -1

  Jedno pacnięcie lub klapnięcie w roku i onanizm? To niedobrze, ze poszła w ślady Radwańskiej. Następna Myszka Miki z Polski?

 • marty.wieloryb

  Oceniono 3 razy -1

  Jak można obejrzeć wideo z zagrania, jak jest tylko puste białe pole?

 • aerofan

  Oceniono 6 razy -2

  Szczerze ? Musiała być w tym roku naprawdę słaba konkurencja. Drop ładny, ale tak bez gry, biegania to nie ma żadnego uroku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX