Sport.pl

Jedna z największych gwiazd tenisa ostatnich lat ogłosiła koniec sportowej kariery!

Karolina Woźniacka zapowiedziała, że po Australian Open zkaończy swoją sportową karierę. Informację o swojej decyzji ogłosiła za pomocą mediów społecznościowych.

- Ogłaszam dzisiaj, że wycofam się z profesjonalnego tenisa po styczniowym Australian Open. To nie ma nic wspólnego z moim zdrowiem i nie jest pożegnaniem. Czekam na moment, gdy będę dzielić się swoją ekscytującą podróżą z wami wszystkimi - napisała Woźniacka, a informację ogłosiła także w programie "Good Morning America"

Zobacz wideo

- Osiągnęłam na korcie wszystko, o czym mogłam tylko marzyć. Zawsze powtarzałam sobie, że przyjdzie czas, gdy będę miała do zrobienia ważne rzeczy poza tenisem. Taki moment właśnie nastał. W ostatnich miesiącach uświadomiłam sobie, że mam do zrobienia wiele rzeczy poza kortem - podkreśliła Woźniacka w oświadczeniu.

Chcę podziękować z całego serca fanom, najbliższym, sponsorom, teamowi, mężowi, rodzinie za wieloletnie wsparcie, a szczególnie mojemu ojcu, który był jednocześnie moim trenerem. Bez was wszystkich nigdy bym tego nie osiągnęła - zakończyła Dunka polskiego pochodzenia.

Karolina Woźniacka w swojej karierze wygrała aż 30 turniejów WTA, w tym Australian Open w 2018 roku. Dwukrotnie przegrywała w finale US Open, w 2009 i 2014 roku. Była liderką rankingu WTA na zakończenie sezonów 2010-2011.

Więcej o:
Komentarze (11)
Jedna z największych gwiazd tenisa ostatnich lat ogłosiła koniec sportowej kariery!
Zaloguj się
 • mgr.nauk

  Oceniono 5 razy 1

  To ładnie że doceniła rolę ojca. Radwa dla odmiany swojemu ojcu krzyknęła z kortu: "spier'dalaj"

 • grazanica

  Oceniono 9 razy 1

  Znaczy się ciąża.

 • wozdo

  Oceniono 2 razy 0

  WOZNIACKI a nie Woźniacki !!! nie róbcie z niej nadgorliwie Polki skoro nie chciała nią być !

 • hen-live

  Oceniono 5 razy -1

  Tego mi właśnie brakowało przy zakończeniu kariery Agnieszki Radwańskiej.Powinna też ogłosic że po AO lub np.Wimbledonie kończy karierę a nie ograniczyc się tylko do wpisu na Twitterze czy innym Facebooku że kończy karierę.

 • sselrats

  Oceniono 6 razy -6

  Czy sa poza Chinami i Rosja media spolecznosciowe, ktore nie sa mediami USA?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX