Hiszpania została mistrzem świata! Zdecydował mecz Rafaela Nadala

Dzięki wygranej Rafaela Nadala, Hiszpania zwyciężyła w pierwszej edycji zmienionego Pucharu Davisa. Lider rankingu ATP pokonał w dwóch setach Kanadyjczyka Denisa Shapovalova.

W finałowym turnieju Pucharu Davisa bierze udział 18 reprezentacji podzielonych na sześć grup. Rozgrywki poddane zostały reformie, za którą odpowiada Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) oraz firma Kosmos należąca do Gerarda Pique, piłkarza Barcelony. Puchar Davisa pierwszy raz rozegrano w postaci turnieju finałowego w jednym czasie i miejscu.

Hiszpania pierwszym zwycięzcą po zmianach

Kanada po raz pierwszy w historii doszła do finału Pucharu Davisa, gdzie spotkała się z Hiszpanią - dużo bardziej otrzaskaną w finałowych meczach (wygrywała w 2000, 2004, 2008, 2009 i 2011 roku). Najpierw Roberto Bautista pokonał Felixa Augera-Aliassime 6:7(3), 3:6, a następnie na kort centralny w Madrycie wyszli Rafael Nadal (ATP 1) i Denis Shapovalov (ATP 15). Niespodzianki nie było – Hiszpan, który miał za sobą serię 28 singlowych zwycięstw z rzędu w tych rozgrywkach, wygrał 6:3, 7:6 (7) i zapewnił Hiszpanii pierwszy tytuł w Pucharze Davisa od ośmiu lat.

Porównanie Hurkacza i Majchrzaka: 

Zobacz wideo

Nadal odniósł w Madrycie osiem zwycięstw – pięć w singlu i trzy w deblu. Jego bilans w Pucharze Davisa w singlu to 29 zwycięstw i tylko jedna, poniesiona w debiucie, porażka. 

Kanada - Hiszpania 0:2, Caja Magica, Madryt

  • Felix Auger-Aliassime - Roberto Bautista 6:7(3), 3:6
  • Denis Shapovalov - Rafael Nadal 3:6, 6:7(7)
  • Vasek Pospisil / Denis Shapovalov - Marcel Granollers / Feliciano Lopez nie rozgrywano 
Więcej o: