Iga Świątek wśród najlepszych na świecie! "18-letni polski fenomen"

Portal wtatennis.com zauważył, że Iga Świątek jest wśród zawodniczek, które zanotowały największy awans w rankingu w tym sezonie. - 18-letni polski fenomen, który nie zagrał meczu w cyklu WTA przed 2019 rokiem - chwalą Świątek władze światowego tenisa.

Iga Świątek ma za sobą pierwszy sezon w głównym cyklu WTA. Polka zbiera na razie głównie doświadczenie, ale zanotowała kilka naprawdę dobrych rezultatów. Była m.in. w 4. rundzie Roland Garros i w finale turnieju w Lugano. 18-latka jest jednym z objawień ostatnich miesięcy w kobiecych rozgrywkach. Zauważył to także oficjalny portal wtatennis.com.

Ekspert przekonuje: Iga Świątek gra już na poziomie czołówki!

Zobacz wideo

Iga Świątek wyróżniona

Świątek na początku sezonu znajdowała się na 175. miejscu w rankingu. Rok kończy na 61. pozycji. Oznacza to, że w ciągu prawie 12 miesięcy awansowała aż o 114 pozycji. To ósmy największy awans wśród wszystkich tenisistek. - 18-letni polski fenomen, który nie zagrał meczu w cyklu WTA przed 2019 rokiem - chwalą Świątek dziennikarze wtatennis.com. Największy przeskok zaliczyła Coco Gauff, która w styczniu była 875., a obecnie jest 68. - awansowała aż o 807 miejsc.