Thiem i Tsitsipas zagrają w finale ATP Finals! Zverev i Federer pokonani

Dominic Thiem i Stefanos Tsitsipas zagrają w finale turnieju ATP Finals w Londynie. Pierwszy w półfinale okazał się lepszy od Alexandera Zvereva, a drugi pokonał Rogera Federera.

Dominic Thiem pokonał 2:0 Alexandera Zvereva w drugim półfinale turnieju ATP Finals w Londynie. Austriak od początku spotkania prezentował się znacznie lepiej, choć pierwszy set był bardzo wyrównany. Ostatecznie zakończył się on wynikiem 7:5. W drugiej partii 26-latek zdołał zdominować przebieg gry, wygrywając 6:3.

W finale ATP Finals Thiem zmierzy się ze Stefanosem Tsitsipasem, który swój półfinał rozgrywał kilka godzin wcześniej. 21-letni Grek niespodziewanie pokonał Rogera Federera, który we wcześniejszej fazie nie dał szans Novakowi Djokoviciowi.

Wyniki:

  • Stefanos Tsitsipas 2:0 (6:3, 6:4) Roger Federer
  • Dominic Thiem 2:0 (7:5, 6:3) Alexander Zverev

Kubot i Melo przegrali w półfinale

W finale deblistów zmierzą się pary Raven Klaasen - Michael Venus i Nicolas Mahut - Pierre-Hugues Herbert. Pierwsi w półfinale ograli Roberta Faraha i Juana-Sebastiana Cabala, a drudzy okazali się lepsi od polsko-brazylijskiej pary, którą tworzą Łukasz Kubot i Marcelo Melo

Wyniki:

  • Klaasen R./Venus M. 2:1 Cabal J.S./Farah R.
  • Herbert P.H./Mahut N. 2:0 Kubot Ł./Melo M.
Więcej o: