Sport.pl

Urszula Radwańska przegrała seta 0:6, ale potem fantastyczny powrót! Coraz bliżej kwalifikacji do Australian Open

Urusza Radwańska pokonała Chorwatkę Janę Fett 0:6, 6:1, 6:2 w 1. rundzie turnieju WTA Challenger w Tajpej. Zwycięstwo przybliżyło Polkę do kwalifikacji Australian Open.

Pierwszy set był fatalny w wykonaniu Urszuli Radwańskiej. Polka bardzo szybko dała się dwukrotnie przełamać i momentalnie zrobiło się 0:5. Chociaż nasza zawodniczka podjęła jeszcze walkę, wywalczając break pointy, to pierwszą partię przegrała bez choćby jednego, zwycięskiego gema.

Porównujemy Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka. Kto ma większy talent?

Zobacz wideo

Drugi set wyglądał niemal dokładnie odwrotnie. To Radwańska zaczęła grać bardzo dobrze, a jej przeciwniczka zaczęła popełniać sporo błędów. Polka wywalczyła przełamania w drugim i czwartym gemie, wygrywając seta 6:1. Trzecia partia była najbardziej zacięta, jednak i ją pewnie wygrała Radwańska, dzięki breakom w trzecim oraz siódmym gemie.

Ostatecznie Polka zwyciężyła w całym meczu 0:6, 6:1, 6:2. To zwycięstwo bardzo cenne, ponieważ warte jest 15 punktów do rankingu WTA. One powinny dać Polce powrót to TOP 250 klasyfikacji, co z kolei wiąże się z możliwością udziału w kwalifikacjach do przyszłorocznego Australian Open. Turniej główny w Melbourne rozpocznie się 20 stycznia.

W 2. rundzie turnieju WTA Challenger w Tajpej rywalką Radwańskiej będzie najwyżej rozstawiona  Danka Kovinić (WTA 91). Czarnogórka w 1. rundzie pokonała Eudice Chong (WTA 451) 6:7(3), 6:4, 6:3.

Więcej o:
Komentarze (14)
Urszula Radwańska przegrała seta 0:6, ale potem fantastyczny powrót! Coraz bliżej kwalifikacji do Australian Open
Zaloguj się
 • wozdo

  Oceniono 3 razy 3

  Ula nie przejmuj się i graj dalej

 • state77

  Oceniono 6 razy 2

  Czarnogórka?? Całe szczęście, że Urszula nie grała z reprezentantką Bośni i Hercegowiny.

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 4 razy 2

  Życzę powodzenia.

 • susceptant

  Oceniono 1 raz 1

  No nie wiem, czy to da miejsce w kwalifikacjach.
  128 zawodniczek startuje turnieju głównym, z czego 104 z rankingu, 16 jest z kwalifikacji, a 8 z dziką kartą. Do kwalifikacji przystępuje kolejnych 128 zawodniczek, w tym 8 z dziką kartą. Teoretycznie pewny start w kwalifikacjach daje ok. 230 miejsce w rankingu (większość dzikich kart z turnieju głównego to zawodniczki z drugiej i początku trzeciej setki rankingu). Niektóre z tych 230 zawodniczek nie wystartują: ze względu na kontuzje, inne nie przyjadą ze względu na koszty (to dotyczy zwłaszcza zawodniczek startujących w kwalifikacjach). Tak, czy owak, miejsca rankingowe miedzy 230-250 dają dużą szansę na start w kwalifikacjach, ale ich nie gwarantują.

 • state77

  Oceniono 7 razy 1

  Njus jak z paska TVP. Gdyby przełożyć go na język polityki brzmiałby tak: Bartłomiej Misiewicz był w więzięniu ale w fantastyczny sposób opuścił pakę i jest coraz bliżej Pałacu Prezydenckiego.

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy -2

  Zamiast męczyć się w kwalifikacjach, Radwańska na Ministra Sportu!
  Że co, że nie o tę Radwańska chodziło?
  Nie szkodzi, ta też się nada. Lenin mawiał, że państwem może rządzić kucharka.
  Że co, że to w ogóle nie Radwańska a Tatuś Radwański na Ministra?
  Nie szkodzi. Powoła córki na wiceministrów. I wszystko będzie grało.
  Po co się męczyć w challengerach, futursach i jakichś tam kwalifikacjach?
  No po co?

 • js08836

  Oceniono 8 razy -4

  Lat 28 i 9 miesięcy. Ranking live 243 miejsce. Czy to ma być przyszłość polskiego tenisa ? Lepiej nich przyśle jakieś zdjęcia z plaży, to jej wychodzi najlepiej.

 • wassercug_fajwel

  Oceniono 8 razy -6

  To ona jeszcze gra w tenisa?
  Kogo interesuje zawodniczka nr 257?
  Jak wejdzie do top 100 to wtedy pogadamy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX