Sport.pl

Hubert Hurkacz dał awans Polakom do prestiżowej imprezy! Największe gwiazdy i ogromne pieniądze

Wielki sukces polskich tenisistów - awansowali do nowej prestiżowej imprezy ATP Cup. Drużynowe zawody odbędą się w styczniu w Australii, tuż przed Australian Open. Będą najwięksi tenisiści świata i ogromne pieniądze!

W styczniu przyszłego roku w Australii odbędzie się pierwsza edycja nowych rozgrywek tenisowych - ATP Cup. Będą to kolejne po Pucharze Davisa drużynowe męskie zawody. Budżet australijskiego turnieju ma wynieść 15 mln dolarów.

Ekspert wyjaśnia, który polski tenisista ma największy talent!

Turniej odbędzie się w dniach 3-12 stycznia w trzech australijskich miastach: Sydney, Perth i Brisbane. Wezmą w nim udział 24 reprezentacje podzielone na sześć grup. Z każdej awansują zwycięzcy oraz dwie z sześciu najlepszych ekip z drugich miejsc. Od ćwierćfinałów obowiązywać będzie system pucharowy. Każdy mecz rozgrywany będzie w formacie: dwa mecze singlowe i jeden gry podwójnej. Zawodnicy zarobią spore pieniądze, a ponadto dostaną także punkty do rankingu ATP.

Hurkacz dał nam awans do nowych rozgrywek tenisowych

We wrześniu kapitan reprezentacji Polski Radosław Szymanik przeczuwał, że jest spora szansa, iż polscy tenisiści zagrają w tych rozgrywkach. - Na ten moment się łapiemy. Żeby zagrać, potrzebujemy wysoko swojego najlepszego singlisty. Wysoko, czyli do 24. miejsca. Jeśli jest dwóch lub więcej mocnych zawodników z jednego kraju, bierzemy pod uwagę ranking tylko jednego, a więc de facto pozycja może być trochę niższa. Na razie dzięki Hubertowi Hurkaczowi jesteśmy na 22. pozycji - powiedział Szymanik w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Wiemy już, że dzięki Hurkaczowi nasza drużyna wystąpi w ATP Cup. 22-latek na koniec tego sezonu zajmie 37. miejsce w rankingu ATP. Jest najwyżej sklasyfikowanym polskim tenisistą. Hurkacz swoją pozycją w rankingu "wciągnie" nas do styczniowych drużynowych zawodów. Polacy w rankingu narodów zajmą na koniec roku 21. miejsce, a awans uzyskają 24 ekipy. 

Zagrają największe gwiazdy

W rozgrywkach ATP Cup zagrają najlepsi tenisiści świata, w tym m.in. Novak Djoković i Rafael Nadal. Poznaliśmy już podział na grupy i ewentualnych rywali naszych tenisistów. Polacy zostaną dolosowani w połowie listopada do grupy A, B, D, C lub E. W ATP Cup wystąpią w barwach naszej drużyny najprawdopodobniej Hubert Hurkacz, Kamik Majchrzak oraz jako deblista Łukasz Kubot.

Więcej o:
Komentarze (28)
Hubert Hurkacz dał awans Polakom do prestiżowej imprezy! Największe gwiazdy i ogromne pieniądze
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 8 razy 2

  I SUPER!!!

  Bardzo chętnie to obejrzę.

 • koles751

  Oceniono 1 raz 1

  Abdcadło :)))

 • qwardian

  Oceniono 3 razy 1

  Dobra kasa w przyjaznym otoczeniu i przy ładnej pogodzie..

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 7 razy -1

  Z tymi ogromnymi pieniędzmi to bez przesady. 15 mln przez 24 to średnio 625 tysięcy. Średnio, ale przecież nie wszyscy dostaną po równo.

 • g4keres

  Oceniono 7 razy -3

  Panstwo PIS ludzie umierają w poczekalniach,ale za to mamy dobry poziom tenisa.
  PISowcom wystarczą same igrzyska, nie potrzebują nawet chleba, pomodlą się i pan bóg napełni brzuszek.

 • astachanowicz

  Oceniono 9 razy -5

  "Żeby zagrać, potrzebujemy wysoko swojego najlepszego singlisty. Wysoko, czyli do 24. miejsca.(...) Wiemy już, że dzięki Hurkaczowi nasza drużyna wystąpi w ATP Cup. 22-latek na koniec tego sezonu zajmie 37. miejsce w rankingu ATP. " I WSZYSTKO JASNE ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX