Novak Djoković zaskoczył: Już jutro mogę zakończyć karierę

Novak Djoković jest obecnie pierwszym tenisistą światowego rankingu ATP. Serb, który wciąż goni Rogera Federera i Rafaela Nadala w liczbie wygranych turniejów wielkoszlemowych, złożył właśnie zaskakującą deklarację. "Karierę mogę zakończyć już jutro" - powiedział Djoković w telewizyjnym programie "Do not touch my TV".

Novak Djoković rywalizuje obecnie w turnieju ATP w Paryżu. Serb jest obecnie pierwszą rakietą świata, wyprzedzając w światowym rankingu Rafaela Nadala (Hiszpan zajmie wkrótce jego miejsce na szczycie) i Rogera Federera. Przypomnijmy, że Djoković wygrał 16 turniejów wielkoszlemowych. Słynny Federer ma na koncie 20 takich zwycięstw, a Nadal 19.

Hurkacz vs Majchrzak. Umiejętności obu tenisistów porównał w rozmowie ze Sport.pl Adam Romer (TenisKlub.pl)

Zobacz wideo

Novak Djoković: Nikt mnie nie zmusza, bym grał dalej

Pomimo znakomitej formy, 32-letni tenisista nie wyklucza całkowicie rychłego zakończenia sportowej kariery: "Nikt nie zmusza mnie do tego, bym grał dalej. Mogę zakończyć karierę nawet jutro. Mam dwójkę wspaniałych dzieci - jedno z nich ma już pięć lat i zaczyna chodzić do szkoły. Chciałbym spędzać z nimi więcej czasu" - stwierdził Djoković w telewizyjnym programie "Do not touch my TV".

"Rywalizacja na korcie dalej sprawia mi jednak sporo radości. Wciąż jestem zmotywowany, by uprawiać ten piękny sport" - dodał Serb. 

 

W czwartek, w 2. rundzie turnieju ATP Tour Masters 1000 w Paryżu Djoković zmierzy się z Francuzem Corentinem Moutetem (97. miejsce w światowym rankingu).

Więcej o: