Kubot i Melo awansowali do ćwierćfinału turnieju w Szanghaju. Walczą o obronę tytułu

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału tenisowego turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. W 1/8 finału polsko-brazylijska para okazała się lepsza od Rohana Bopanny z Indii i Denisa Shapovalova z Kanady 6:4, 3:6, 10-7.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo, którzy są rozstawieni z turniejową "2", bronią w Szanghaju wywalczonego przed rokiem tytułu. W 1/8 finału mierzyli się z Rohanem Bopanną z Indii i Denisem Shapovalovem z Kanady. W pierwszym secie obie pary szły gem za gem, aż do dziewiątego gema, gdy Kanadyjczyk popełnił błąd i pozwolił się przełamać. Polsko-brazylijska para utrzymała własny serwis i zakończyła pierwszego seta swoim zwycięstwem.

Sytuacja wyglądała podobnie w drugim secie. Kanadyjczyk znowu nie utrzymał własnego podania, a para Kubot-Melo prowadziła 2:1. Ich rywale jednak zareagowali najlepiej jak mogli na niepowodzenie. Nie dość, że odrobili stratę, przełamując Kubota, powtórzyli ten wyczyn także przy serwisie Brazylijczyka. Ostatecznie wygrali drugiego seta 6:3 i o losach spotkania zadecydować musiał super tie-break.

Polsko-brazylijska para znakomicie rozpoczęła decydującą partię, zyskując przewagę. O swoich umiejętnościach przypomniał sobie wówczas Kanadyjczyk. W końcówce zdecydowanie lepiej prezentował się jednak Kubot i to on, wraz ze swoim partnerem, mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału turnieju deblowego. Ich następnymi rywalami będą Chorwat Ivan Dodig i Słowak Filip Polasek.