Zwycięstwo. Huberta Hurkacza w 1. rundzie silnie obsadzonego turnieju ATP

Hubert Hurkacz pokonał w 1. rundzie turnieju ATP w Szanghaju Chińczyka Zhizhen Zhanga 7:6(5), 6:4. Tym samym został trzecim polskim tenisistą, który odniósł zwycięstwo w imprezie w Chinach.

Hubert Hurkacz (36. ATP) po niedanym występie w Tokio (odpadł w 1. rundzie z Francuzem Lucasem Pouille), udał się do Szanghaju. W 1. rundzie chińskiego turnieju trafił na kwalifikanta Zhizhen Zhanga (213. ATP).

Iga Świątek gra już jak czołówka:

Hurkacz trzecim polskim tenisistą z takim sukcesem

Reprezentant gospodarzy sprawił Polakowi nadspodziewanie dużo kłopotów. Pierwszego seta Hurkacz wygrał dopiero po tie-breaku. W drugim miał już łatwiej, bo w połowie partii przełamał rywala. Spotkanie zakończył wynikiem 7:6, 6:4 po godzinie i 21 minutach.

Dzięki tej wygranej Hurkacz został trzecim polskim tenisistą, który odniósł zwycięstwo w Chinach w męskim cyklu ATP. W 2009 roku Łukasz Kubot ograł w Pekinie Andy'ego Roddicka, a pięć lat później w Szanghaju Jerzy Janowicz Edouarda Rogera-Vasselina.