Bójka między kibicami po meczu tenisa w Pekinie! WTA wydało specjalne oświadczenie [WIDEO]

Kuriozalna sytuacja miała miejsce w Pekinie po meczu Andżeliki Kerber i Zhang Shuai. Na trybunach doszło do bójki między kibicami obu zawodniczek. Jeden z nich został na tyle ciężko pobity, że trafił do szpitala.

Tenis przez lata uchodził za kulturalny sport. Dotyczyło to tak zawodników, jak i kibiców. Od jakiegoś czasu powoli to się zmienia, a kolejne świadectwo zmian mogliśmy zaobserwować w Pekinie podczas turnieju WTA China Open. Po meczu 1. rundy między Andżeliką Kerber (13. WTA), a Zhang Shuai (35. WTA) doszło do bijatyki na trybunach.

Hubert Hurkacz tłumaczy, dlaczego w tym sezonie ma lepsze wyniki:

Zobacz wideo

Bójka kibiców na trybunie tenisowej

Na nagraniach widać, jak dojrzały mężczyzna kopie i okłada pięściami młodego chłopaka. Portal Essentially Sports donosi, że poszkodowany trafił do szpitala. Ma 19 lat i podczas meczu kibicował niemieckiej zawodniczce. Agresywny kibic był zaś gościem ekipy należącej do chińskiej tenisistki. 

Według relacji świadków, sprzeczki słowne trwałe przez całe spotkanie Kerber - Zhang. Rodzina oraz trener Chinki spierali się z kibicami siedzącymi niedaleko nich, a wspierającymi Niemkę. Po ustnych sporach w ruch poszły pięści.

WTA wydało specjalne oświadczenie

- Niefortunny incydent, który wydarzył się po meczu ostatniej nocy został zbadany, a sprawa załatwiona. Osoba zaangażowana w spór, będaca gościem ojca Zhang Shuai, nie wróci już w tym tygodniu na imprezę China Open - poinformowała organizacja WTA w specjalnym oświadczeniu. 

Samo spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kerber 6:1, 1:6, 6:4. Turniej w Pekinie jest jednym z największym w całym sezonie WTA. Pula nagród tegorocznej imprezy wynosi ponad osiem mln dolarów, a w zawodach biorą udział m.in. liderka rankingu Ashleigh Barty, czwarta na świecie Naomi Osaka czy zwyciężczyni US Open 2019 Bianca Andreescu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.