Magda Linette najwyżej w karierze! Awans Huberta Hurkacza

Magda Linette jest najwyżej w karierze w najnowszym rankingu WTA! Poznanianka sklasyfikowana została na 41. miejscu. Nieznaczny awans w rankingu ATP zanotował także Hubert Hurkacz.

Magda Linette znajduje się ostatnio w dobrej formie. Przed US Open wygrała pierwszy turniej WTA w karierze - w Bronksie. Tydzień temu była zaś w finale w Seulu. Co prawda w niedzielę odpadła już w 1. rundzie w imprezie w Pekinie ze Sloane Stephens, ale i tak w najnowszym rankingu zanotowała awans.

Ekspert jest przekonany: Iga Świątek gra na poziomie najlepszych 

Zobacz wideo

Linette z nową "życiówką"

Linette jest obecnie na 41. miejscu w rankingu WTA. To jej najwyższa pozycja w karierze w zestawieniu tenisistek. Tydzień temu była 42. Nieznaczny spadek zanotowała Iga Świątek - z 60. na 61. miejsce. 18-latka z powodów zdrowotnych zakończyła już występy w tym sezonie, a w rozmowie ze Sport.pl podsumowała tegoroczne starty.

Po odpadnięciu w drugiej rundzie w Taszkiencie Katarzyna Kawa awansowała z 129. na 127. pozycję. 197. na świecie jest Magdalena Fręch, 219. Maja Chwalińska, a 290. Urszula Radwańska. Liderką rankingu WTA pozostała Australijka Ashleigh Barty.

Hurkacz też awansował

36. miejsce w zestawieniu tenisistów zajmuje Hubert Hurkacz. W jego przypadku oznacza to awans o jedną lokatę. Spadek o trzy pozycje zaliczył Kamil Majchrzak - z 83. na 86. miejsce. Na prowadzeniu w rankingu ATP jest wciąż Serb Novak Djoković.