Sport.pl

Szalony mecz Katarzyny Kawy! Pierwsze takie zwycięstwo polskiej tenisistki

Katarzyna Kawa awansowała do 2. rundy turnieju w Taszkiencie. Polka po szalonym meczu pokonała Rosjankę Witaliję Djaczenko 7:5, 6:3. To pierwsze zwycięstwo Kawy w karierze na kortach twardych w głównym cyklu WTA.
Zobacz wideo

Katarzyna Kawa (129. WTA) w poniedziałek zmierzyła się w meczu 1. rundy w Taszkiencie z Rosjanką Witaliją Djaczenko (113. WTA). Polka nie była faworytką tego spotkania. W pierwszym secie Kawa triumfowała 7:5, mimo że prowadziła już 5:2. W drugiej partii nasza zawodniczka wygrała 6:3, a całe spotkanie trwało półtorej godziny.

Pierwsze takie zwycięstwo Kawy

Mecz ten miał niezwykły przebieg, bo w całym pojedynku doszło aż do 13 przełamań! Rosjanka straciła swój serwis osiem razy, a Polka pięć. Pokonując Djaczenko, Kawa odniosła pierwsze zwycięstwo w karierze na kortach twardych w głównym cyklu WTA. Jej kolejną rywalką w stolicy Uzbekistanu będzie lepsza z pary: Jasmine Paolini (Włochy, 114. WTA) - Kristyna Pliskova (Czechy, 80. WTA).

Więcej o:
Komentarze (9)
Szalony mecz Katarzyny Kawy! Pierwsze takie zwycięstwo polskiej tenisistki
Zaloguj się
 • zewsa

  Oceniono 7 razy 5

  Brawo

 • joe_brody

  Oceniono 3 razy 3

  W slangu tenisistów nazywa się to 'serwowanie za karę', i dotyczy tych wszystkich, co lepiej returnują niż serwują - zwłaszcza u pań to częsta przypadłość. Ale może to też być efekt jakiejś kontuzji barku...

 • mer-llink

  Oceniono 9 razy 3

  Niech jej się wiedzie.
  Zresztą: zawodniczki były mniej więcej na tym samym poziomie. W tak dalekiej strefie rankingu czy któraś ma nr 119, czy 128 nie ma znaczenia. Ich umiejętności są mniej więcej takie same. Juz Pliskowa to inna, wyższa półka. ALe zobaczymy. Trzymam kciuki.

 • mysl.iwy

  Oceniono 2 razy 2

  Kawa na ławę

 • eurotram

  0

  Rany boskie,to naprawdę dziewczynie współczuję (zwłaszcza w kontekście tego co opowiadała),bo to znaczy że praktycznie (ze względów finansowych) była w zasadzie ograniczona do możliwości grania w Polsce i dookoła na kortach ceglanych; dzięki Jurmale przynajmniej tu i ówdzie pojedzie i być może awansuje dzięki meczom,które dzięki nowym środkom (i punktom z Łotwy) w ogóle może rozegrać.

 • qudaq

  0

  Oby tak dalej!

 • krzy-czy

  Oceniono 6 razy -2

  w sporcie dzieje się dużo. np. za par dni m.św. w lekkiej.
  a wy podniecacier się jakimiś trzecio-czwartoligowymi wydarzeniuami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX