Magda Linette najwyżej w karierze w rankingu WTA! Życiowa forma Polki

Magda Linette jest w życiowej formie, dzięki czemu awansowała na 42. miejsce w rankingu WTA - najwyższe w karierze. 60. pozycję utrzymała Iga Świątek.
Zobacz wideo

Magda Linette jest ostatnio w fantastycznej formie. Przed US Open wygrała swój pierwszy turniej cyklu WTA w karierze. 27-letnia Polka triumfowała w imprezie w amerykańskim Bronksie. W niedzielę z kolei doszła do finału w Seulu. Koreańskiego turnieju nie wygrała, bo w decydującym pojedynku lepsza od niej okazała się Czeszka Karolina Muchowa. Występ Linette w Seulu i tak należy uznać za bardzo udany. Dzięki niemu Polka awansowała w rankingu WTA na najwyższe miejsce w karierze.

Linette najwyżej w karierze

Poznanianka jest w tej chwili 42. tenisistką świata. W porównaniu do notowania z zeszłego tygodnia, podskoczyła o sześć pozycji. Druga nasza najlepsza zawodniczka Iga Świątek pozostaje na 60. miejscu w rankingu. 18-latka z powodów zdrowotnych zakończyła już sezon 2019. 129. na świecie jest Katarzyna Kawa, a 218. Maja Chwalińska. Liderką rankingu pozostaje Australijka Ashleigh Barty.

Majchrzak także najwyżej w karierze

Kamil Majchrzak awansował z kolei w rankingu ATP. Polak przesunął się z 84. na 83. pozycję. Hubert Hurkacz spadł zaś z 36. na 37. miejsce. Liderem zestawienia tenisistów jest Novak Djoković.