Pogrom w finale! Magda Linette bezradna w meczu z Karoliną Muchową

Magda Linette (48. WTA) przegrała finał turnieju WTA w Seulu z Czeszką Karoliną Muchową (45. WTA) 6:1, 6:1. Polka nie była w stanie nawiązać równej walki. Mecz trwał godzinę i dziewięć minut.

Mecz Magdy Linette z Karoliną Muchową miał się rozpocząć o godz. 7 polskiego czasu, ale opady deszczu w Korei Południowej opóźniły rozpoczęcie spotkania. Obie tenisistki wyszły na kort tuż przed godz. 13 polskiego czasu i rozpoczęły walkę o zwycięstwo w turnieju WTA.  Ta nie była wyrównana. Czeszka dominowała od pierwszej do ostatniej piłki i zneutralizowała wszystkie mocne punkty zawodniczki z Poznania. Linette nawet nie zbliżyła się do poziomu, który prezentowała we wcześniejszych meczach w Seulu i przegrała pierwszego seta do jednego.

Obraz gry w drugim secie się nie zmienił. Polka cały czas była bezradna i nie nawiązała równej walki z klasyfikowaną na 45. miejscu w rankingu WTA Czeszką. Magda Linette wygrała tylko jednego gema - przy własnym podaniu - i przegrała cały mecz 1:6, 1:6. Mecz trwał godzinę i dziewięć minut.